Czy w Polsce odbędą się przedterminowe wybory? Kwestia ta wyjątkowo nurtuje media od pewnego czasu. Komentarz w tej sprawie zostawił sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

– Opozycja też raczej nie rwie się do przedterminowych wyborów – powiedział sekretarz generalny PiS.

Wewnątrz obozu rządzącego pojawiło się ostatnio sporo nieporozumień, co stało się przesłanką do pewnych domysłów. Jednym z sugerowanych wariantów jest przeprowadzenie głosowania jeszcze na jesieni.

Do tego typu pomysłów odniósł się sceptycznie Krzysztof Sobolewski, który powiedział, że to rozwiązanie nie aktualnie wchodzi w grę.

– W tej chwili nic na to nie wskazuje. O tym mówią wszyscy, ale wychodzę z założenia takiego jak jak w politologii określa się, że kampania zaczyna się dzień po wyborach, więc trzeba być przygotowanym zawsze na każdą okoliczność, szczególnie będąc politykiem, w tym na to, że nagle, z dnia na dzień, okaże się, że pojawia się sytuacja, w której trzeba być przygotowanym i rozpocząć procedurę związaną z wyborami – podkreślił w „Salonie politycznym Trójki”.

W ocenie polityka taki ruch nie opłaca się ani partii rządzącej, ani opozycji.

Przeczytaj również:  Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły dzisiaj "stan zagrożenia". Moskwa uspokaja: "Nie ma zagrożenia"

– Nikomu nie zależy na wcześniejszych wyborach i można powiedzieć, że nikomu one nie są na rękę. Mogę mówić za Zjednoczoną Prawicę, natomiast patrząc obiektywnie, to opozycja też raczej nie rwie się do przedterminowych wyborów – zaznaczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceminister zdrowia ostrzega! Koronawirus będzie szalał jesienią?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk skomentował wyniki nowego sondażu: Zjednoczeni na pewno wygramy z PiS [WIDEO]

źródło: tysol.pl

(Visited 52 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj