Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow po raz kolejny nie krył emocji w kwestii starań Finlandii i Szwecji o przyjęcie do NATO. Rosyjski polityk ocenił, że krok ten nie przyczyni się do wzmocnienia architektury bezpieczeństwa w Europie.

– Przyjęcie Ukrainy do NATO może spowodować spór terytorialny między Sojuszem a Rosją. Nie mamy sporów terytorialnych ani z Finlandią, ani ze Szwecją, a hipotetyczne przyjęcie Ukrainy do NATO może wywołać sytuację sporu terytorialnego między Rosją a jednym z państw członkowskich Sojuszu – zaznaczył Dmitrij Pieskow. Po chwili dodał, że Moskwa bacznie monitoruje tę sprawę.

– Są powody do jak najgłębszej analizy prawdopodobnych skutków rozszerzenia NATO. Nie jesteśmy pewni, czy przyjęcie Finlandii i Szwecji do NATO może wzmocnić lub poprawić sytuację bezpieczeństwa na naszym kontynencie – podkreślił rzecznik Kremla.

Rosja jest coraz bardziej niespokojna?

– Będziemy bacznie przyglądać się skutkom, jakie wejście Finlandii i Szwecji do NATO pociąga za sobą w praktyce dla naszego bezpieczeństwa, które musi być zagwarantowane absolutnie bezwarunkowo – dodał Pieskow. W jego ocenie cały proces jest mocno niepokojący i należy go obserwować dla dobra Rosji.

Przeczytaj również:  Niezwykłe wyznanie po latach. Zbigniew Buczkowski zrobił to dla swojego kolegi

– Uważnie obserwujemy tę sytuację i analizujemy ją pod kątem utrzymania bezpieczeństwa naszego kraju – zaznaczył polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk skomentował wyniki nowego sondażu: Zjednoczeni na pewno wygramy z PiS [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceminister zdrowia ostrzega! Koronawirus będzie szalał jesienią?

źródło: DoRzeczy

(Visited 697 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj