Były premier Donald Tusk skomentował wyniki sondażu pracowni IPSOS przeprowadzonego dla portalu OKO.press. Jak informuje serwis Platforma Obywatelska ma szansę na zwyciężenie PiS, musiałaby tylko wystartować razem z PSL, Hołownią i Porozumieniem Jarosława Gowina. Gdyby takie rozwiązanie weszło w życie to PO mogłoby liczyć na 20 pkt. proc. przewagi nad partią rządzącą.

Czy opozycja wystartuje pod jednym szyldem?

Mniejsze ugrupowania opozycyjne obawiają się, że w takim układzie Platforma dominowałaby nad nimi i spijała całą śmietankę zwycięstwa.

Wyniki wspomnianego sondażu skomentował były szef RE Donald Tusk, który jest przekonany, że PO ma szansę odebrać władzę PiSowi. Musi jedynie wykorzystać obecność mniejszych ugrupowań łącząc się z nimi na wspólnej liście wyborczej.

Od wielu miesięcy powtarzam te, przecież dość oczywiste apele, słowa prośby o zjednoczenie opozycji. Oczywiście przecież nie tylko dla mnie

Zjednoczeni na pewno wygramy. Chyba więcej dowodów już nie trzeba. Wzywam wszystkich, najserdeczniej i z wielkim przekonaniem tak jak tylko potrafię: poważnie potraktujmy też to wskazanie, nie tylko moje apele. Idźmy do wyborów razem

mówił Donald Tusk na nagraniu.

źródło: Twitter

(Visited 442 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nie żyje młody piłkarz. Zmarł nagle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj