Portal Onet poinformował, że były członek zarządu krajowego PO oraz marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła usłyszał zarzuty prokuratorskie. Politykowi Platformy Obywatelskiej grozi do trzech lat więzienia.

Andrzejowi Bule z PO (posłowi z ramienia tejże w latach 2007-2013) prokuratura postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w 2014 roku. Śledztwo przeciwko członkowi formacji Borysa Budki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. Buła podejrzewany jest o niedopełnienie obowiązków pomimo stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy o pracownikach samorządowych.

Polityk jako marszałek województwa opolskiego poświadczył również nieprawdę w oświadczeniu majątkowym podległego mu pracownika Andrzeja B., pracującego wówczas na stanowisku kierowniczym w Departamencie Ochrony Środowiska w opolskim urzędzie marszałkowskim. Andrzej B. miał jednocześnie świadczyć usługi doradcze podmiotom prywatnym, co wyraźnie wiąże się z naruszeniem ustawy o pracownikach samorządowych.

Jak podaje Onet, prokuratura twierdzi, że marszałek Andrzej Buła w trybie pilnym powinien wówczas wypowiedzieć umowę Andrzejowi B. i zwrócić się do urzędu skarbowego o kontrolę jego oświadczenia majątkowego.

Buła wyraził zgodę na upublicznienie nazwiska i wizerunku.

Przeczytaj również: Z ostatniej chwili: Tusk zamieścił wpis po raz pierwszy od czasu zatrzymania Nowaka

źródło: Do Rzeczy

(Visited 186 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj