Grzegorz Schetyna wie, że Platforma Obywatelska w dalszym ciągu cieszy się mniejszym poparciem społeczeństwa od partii rządzącej. Wie jednak, w jaki sposób osiągnąć sukces.

Podczas rozmowy z „Gazetą Wyborczą” poseł Platformy Obywatelskiej przyznał, że jego partia powinna dużo rozmawiać z ludźmi. Przekonać ich, że kraj może wyglądać inaczej, a PO jest w stanie to zrobić.

Czytaj także: „Pan niech głupka nie udaje”. Poseł PiS odpowiedział natychmiast. Z klasą

Grzegorz Schetyna przyznał również, że Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego, ponieważ prezydent lepiej zmobilizował swój elektorat. Platformie nie udało się przekonać do siebie wschodniej części Polski.

— Organizowaliśmy kluby obywatelskie, była akcja „POrozmawiajmy”, ruszyliśmy w teren. Wszystko to przerwał jednak maraton wyborczy rozpoczęty wyborami samorządowymi w 2018 r. W kampanii nie da się prowadzić takich pozytywistycznych akcji — opowiadał Schetyna, tłumacząc, że dla niego zawsze najważniejszy był dialog.

— Musimy być w każdym powiecie, również na wschodzie kraju, organizować Kluby Obywatelskie i rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać — zdradził swój plan polityk.

Czytaj także: Szczere wyznanie Kidawy-Błońskiej. To zabolało ją najbardziej

— Najważniejsze moim zdaniem będzie teraz szukanie tego, co nas w opozycji łączy, a nie dzieli. I praca nad podtrzymaniem tych dobrych emocji, które dały Trzaskowskiemu poparcie połowy Polaków. Tego nie zrobi jednak sam Trzaskowski — dodał.

źródło: Gazeta Wyborcza

(Visited 123 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj