Janusz Korwin-Mikke był gościem na antenie TVP Info i odniósł się do tematu unijnego szczytu. Przy okazji wyjaśnił, czym jest według niego sama Unia Europejska.

Polityk skomentował „spektakularny sukces” rządu PiS w Brukseli: — Darowizny zabijają, zabijają chęć pracy. Jeżeli czerpie się zyski bez pracy, to zabija — powiedział Janusz Korwin-Mikke.

Zobacz również: Daniel Olbrychski recytuje wiersz o… wyborach: „Śmieszny dyktatorek”

Były europoseł nie dał się wciągnąć w dyskusję na temat tego, czy zdobyta kwota jest duża, czy mała, i w krytycznym tonie podsumował, czym jest dla niego UE.

— Wejście do UE zahamowało rozwój również Niemiec. Unia nas hamuje. Trzeba zlikwidować podatki dochodowe i pozwolić ludziom pracować. Wtedy będą pracowali, tak jak Chińczycy pracują zniosą wolne niedziele i soboty dobrowolnie. Nam się nie podoba, że pieniądze się daje do wspólnej kasy, a potem się dzieli. Tak samo się nie godzimy, żeby w Polsce były wysokie podatki, a później się je dzieli na poszczególne grupy i ludzie się kłócą. Każdy ma żyć ze swoich pieniędzy i nie powinno być żadnego funduszu zbiorowego, poza wojskiem, policją itd. — tłumaczył Korwin-Mikke.

— Pierwsza uwaga jest taka, że jeżeli ja poślę syna, żeby żebrał na ulicę i on zamiast stu złotych zamiast dwustu to jest to sukces. Ale ja nie posyłał syna na ulicę, żeby żebrał. Po drugie Polska ma najlepsze wyniki w całej Unii Europejskiej i ja się z tego bardzo cieszę, ale to tylko świadczy o tym, jakim gównem jest Unia Europejska — krytykował eurokołchoz Korwin-Mikke.

W dalszej części rozmowy lider Konfederacji wciąż uderzał we Wspólnotę.

Przeczytaj również:  Zaskakująca interwencja Grzegorza Brauna. Poseł zabrał z sądu choinkę i wyrzucił do śmieci

— Ja użyłem zwrotu delikatnego, bo Unia Europejska niszczy wszystko, czego się dotknie. Niszczy Niemcy, niszczy Francję, niszczy Polskę. Wszystko, czego się dotknie. Kiedyś Europa się rozwijała, dzisiaj Europę kolonizują byle Murzyni — dodał prawicowy polityk.

źródło: nczas.com

(Visited 270 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj