Donald Tusk był po wyborach bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Były premier i przewodniczący Rady Europejskiej niemal codziennie wbijał szpile rządzącym. Błyskotliwe tweety polityka przestały się jednak pojawiać wraz z zatrzymaniem Sławomira N.

Sytuacja uległa zmianie dopiero w piątek. Tusk w szyderczym stylu zapewnił na Twitterze, że jest na urlopie i „chwilowo nie popełnia żadnych zbrodni”:

Informuję władze, że jestem na urlopie, więc chwilowo żadnych zbrodni nie popełniam. Urlopie, podkreślam, nie emeryturze — napisał na swoim oficjalnym profilu.

Były premier znamiennie milczał od chwili, gdy były minister transportu w jego rządzie został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a następnie decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Sławomir N. zatrzymany został w poniedziałek. Usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji. Chodzi o jego działalność na stanowisku szefa ukraińskiego Ukrawtodoru.

Co więcej, Sławomir N. zaangażowany był w doradztwo sztabowi Rafała Trzaskowskiego i w opinii lidera PO Borysa Budki sprawa mogła wówczas służyć inwigilacji polityków opozycji. „Rzeczpospolita” podała jednak, że CBA zakończyło kontrolę operacyjną przed toczącą się kampanią wyborczą.

Przeczytaj również: „Pan niech głupka nie udaje”. Poseł PiS odpowiedział natychmiast. Z klasą

źródło: Do Rzeczy

(Visited 166 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Organizacja broniąca praw człowieka nazwała chrześcijan "grupami nienawiści"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here