Wielu ekspertów pracujących dla polskiego rządu lub w służbie zdrowia wypowiadało się zupełnie inaczej na początku epidemii niż po wielu miesiącach jej trwania. Należy zauważyć kompletną zmianę narracji u takich osób, jak prof. Simon czy były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Być może takie postawienie sprawy pasuje i opłaca się rządzącym oraz mediom. Te przyczyniły się do szerzenia informacji i wyolbrzymiania pewnych spraw. Na profilu facebookowym Konfederacji pojawiło się stare nagranie z wystąpienia prof. Simona, który, jak się okazuje, na samym początku ogłoszenia epidemii nie był nią zbytnio przejęty.

Zobacz również: Wałęsa odpowiedział na słowa Cenckiewicza. „To muszą zbadać lekarze”

Jego wypowiedzi skupione były na tonowaniu emocji i uspokajaniu społeczeństwa. Wyjaśnił nawet, że koronawirusy były i są obecne wśród nas, wywołując większość objawów przeziębieniowych i grypopodobnych.

Zobacz również: Adam Andruszkiewicz został ojcem. Pochwalił się zdjęciem na Twitterze [FOTO]

— Zachwajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie obecne w całym świecie. Są odpowiedzialne za chorobę przeziębieniową także u państwa i u mnie, nikt jakoś specjalnie nie umarł — zaczął lekarz.

Wspomniał również, że cięższe objawy obserwuje się jedynie u starszych ludzi z chorobami współistniejącymi.

Przeczytaj również:  Rosyjski kanał: Putin spadł ze schodów

— Umierają osoby starsze, kobiety w ciąży, obciążeni chorobami jako takimi, w Europie i świecie poza Chinami nikt nie umarł! — mówił prof. Simon.

— Problemem jest medialne przekazywanie i straszenie społeczeństwa — zauwazył medyk.

Poniżej wideo z jego wystąpienia.

Co mówił prof. Simon zanim zaczęło się lockdownowe szaleństwo i koronapanika

Posłuchajcie co mówił prof. Krzysztof Simon zanim rozpoczeło się lockdownowe szaleństwo i zanim zaczął bezpardonowo atakować każdego (również Konfederację), kto tylko stał po stronie powrotu do normalności i nie poddał się panice szerzonej przez główne media, wielu polityków oraz tzw. ekspertów. „Problemem jest medialne przekazywanie i straszenie społeczeństwa.”

Opublikowany przez Konfederacja Niedziela, 21 lutego 2021

Źródło: Facebook.com

(Visited 914 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Simon był/jest finansowany przez koncerny szczepionkowe informacje o tym można znaleźć w internecie. To, że był finansowany przez Pfizer nie jest tajemnicą. Dlatego nie jest to niezależny ekspert którego można traktować poważnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj