Koronawirus zbiera coraz większe żniwa i szerzy się po naszym kraju. Minister Niedzielski ponownie zaapelował o zachowanie reżimu sanitarnego, ponieważ najgorsze dopiero przed nami.

— Prognozujemy apogeum trzeciej fali epidemii w Polsce mniej więcej na przełomie marca i kwietnia na poziomie ok. 10-12 tys. przypadków dziennie, co jest liczbą, z którą już sobie poradziliśmy — powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zobacz również: Adam Andruszkiewicz został ojcem. Pochwalił się zdjęciem na Twitterze [FOTO]

— Na razie, te prognozy pokazują, że szczyt tej trzeciej fali będzie na takim średnim dziennym poziomie mniej więcej 10-12 tysięcy przypadków dziennie, co z punktu widzenia samego systemu opieki zdrowotnej jest już liczbą, z którą już sobie poradziliśmy — dodał minister.

A co dalej z obostrzeniami? Co czeka Polaków?

— Bo tutaj mamy dwa powody — i mutacje, które się pojawiają — które przyspieszają rozwój pandemii. No i oczywiście też takie poluzowanie zachowań, poluzowanie tej dyscypliny społecznej. To są takie dwa elementy odpowiedzialne za ten przyrost — kontynuował Niedzielski.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski miał wizję na temat Morawieckiego. Powiedział, co czeka premiera [WIDEO]

Przeczytaj również:  Bój się Boga! Co Niedzielski szykuje Polakom na wrzesień?

Na pytanie, czy z badań wynika, że podczas apogeum trzeciej fali nie będzie „tak źle” jak jesienią ub. roku, gdy było nawet ponad 25 tysięcy zakażonych osób dziennie, Niedzielski przyznał, że „na tę chwilę” tak to wygląda w prognozach. Dodał, że „prognozy tutaj to są raczej zawsze wariantowe, to znaczy, że mamy jakąś prognozę podstawową, i ona mówi o przedłużeniu pewnej tendencji, która ma miejsce”.

— Ale jeżeli będziemy mieli do czynienia z tym że te mutacje nowe będą systematycznie rosły i będą stawały się coraz bardziej popularne, a wiemy, że one są bardziej zakaźne, no to oczywiście to przyspieszenie może być większe — zaznaczył.

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 081 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj