Najnowszy sondaż United Surveys dla RMF FM obrazuje znaczne zmiany na scenie politycznej. Polski Ład z pewnością nie przyczynił się do poprawy notowań partii rządzącej. Pomysły PiS mające na celu „ratowanie” polskiej gospodarki po pandemii koronawirusa spotkały się z większą krytyką aniżeli uznaniem.

Coraz więcej badań nie pozostawia złudzeń i potwierdza, że to właśnie Konfederacja mogłaby rozdawać karty w parlamencie. Bez niej ani PiS, ani opozycja nie byłyby w stanie samodzielnie utworzyć rządu.

Głośno zapowiadany Polski Ład, miał zapewnić sukces wyborczy partii rządzącej. Tymczasem stało się zupełnie inaczej — notowania PiS nie zmieniły się.

Zobacz również: Tomasz M. trafił do aresztu. Więźniowie z radością „przywitali” zabójcę 11-letniego Sebastiana [WIDEO]

W najnowszym sondażu partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 34 proc. poparcie. To wynik niewiele wyższy niż w poprzednich badaniach.

— Jak zwykle do sondaży podchodzimy z dużym spokojem i dystansem. Stabilna pozycja PiS na czele stawki cieszy. Co do tego, że będzie widać efekty Polskiego Ładu, jesteśmy spokojni — komentuje Radosław Fogiel z PiS.

Partia Szymona Hołowni Polska 2050 uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając 22,7 proc. uznania ze strony respondentów. Koalicję Obywatelską poparłoby 13 proc. ankietowanych, co z pewnością nie jest zadowalającym wynikiem dla tej partii. Wspomniana Konfederacja zdobyła poparcie na poziomie 8,2 proc., a Lewica 8 proc. PSL, które ze swoim wynikiem nie dostałoby się do Sejmu, uzyskało 4,3 proc.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Jak te wyniki przekładają się na liczbę posłów w Sejmie? Dla PiS przypadłoby 201 mandatów, dla Polski 2050 Szymona Hołowni 129 mandatów, dla Koalicji Obywatelskiej 65 mandatów, dla Lewicy 32 mandaty, a dla Konfederacji 33 mandaty.

Zobacz również: Mark Brzeziński kandydatem na ambasadora USA w Polsce

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

(Visited 7 766 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj