Jak donoszą amerykańskie media nowym kandydatem na ambasadora USA w Warszawie jest Mark Brzeziński, syn nieżyjącego już politologa Zbigniewa Brzezińskiego.

Mark Brzeziński jest amerykańskim prawnikiem, dyplomatą i znawcą amerykańskiej polityki zagranicznej. To właśnie jego kandydaturę na ambasadora USA w Polsce rozważa Joe Biden.

Brzeziński był także ambasadorem w Szwecji w administracji Baracka Obamy. Polityk jest bratem Miki Brzezińskiego, gospodarza programu „Morning Joe”, oraz synem Zbigniewa Brzezińskiego — doradcy ds. Bezpieczeństwa narodowego w czasie rządów prezydenta Cartera.

Pełnił również obowiązki doradcy do spraw Europy Wschodniej w administracji Billa Clintona (1999-2001). Co ciekawe, w latach prezydentury George’a Busha miał prywatną praktykę i wykładał na Columbia University.

W 2008 r. był doradcą Baracka Obamy, a po jego zaprzysiężeniu na prezydenta USA rozważano jego kandydaturę na ambasadora USA w Polsce. W latach 2011-2015 pełnił funkcję ambasadora Stanów Zjednoczonych w Szwecji.

Jak się okazuje, polityk biegle włada językiem polskim, co z pewnością ułatwiłoby mu wykonywanie jego pracy. Mężczyznę odznaczono Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Zobacz również: Tomasz M. trafił do aresztu. Więźniowie z radością „przywitali” zabójcę 11-letniego Sebastiana [WIDEO]

Zobacz również: Senator Lidia Staroń kandydatką PiS na RPO. „Bo bardzo chce”

źródło: telewizjarepublika.pl

(Visited 485 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj