Premier Morawiecki podczas spotkania we Wrocławiu odpowiedział na pytanie, czy wprowadzone zostaną restrykcje dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Sprawa wydaje się o tyle poważna, że coraz mniej osób myśli o tym, by się zaszczepić. Rząd od wielu tygodni próbuje zachęcić Polaków dobrym słowem, prezentami oraz nagrodami, jednak efekty wciąż pozostają niezadowalające.

— Staramy się maksymalnie zachęcić do tego na zasadzie dobrowolności, aby się szczepić przeciw COVID-19, ale jeśli będzie trzeba, to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni będziemy podejmować restrykcyjne kroki — powiedział szef polskiego rządu.

Kontynuując odpowiedź na to pytanie zapewnił, że codziennie kontaktuje się z Radą Medyczną w sprawie dodatkowych obostrzeń i restrykcji i ustala czy będą one konieczne w związku z nadchodzącą czwartą falą.

— Ta czwarta fala może mieć, ale nie musi, przebieg łagodniejszy od poprzednich. Jej przebieg jest zależny od tego, jak mocno będzie szedł do przodu proces szczepień, jak dużo osób, jak dużo naszych obywateli zostanie zaszczepionych — zaznaczył.

— Spójrzmy na sytuację w Wielkiej Brytanii, tam czwarta fala jest bardzo groźna co do liczby osób zakażonych, ale dzięki temu, że szczepienia rozpoczęły się wcześniej, osób zaszczepionych jest trochę więcej, to skutki tej fali na szczęście są dużo łagodniejsze — dodał Morawiecki i podkreślił, że rząd woli zachować wyjątkową czujność i być przygotowany na te trudniejsze scenariusze.

— My oczywiście możemy liczyć na ten łagodniejszy scenariusz, na ten łagodniejszy przebieg procesu zakażeń, ale wolimy szykować się na złe scenariusze. Stąd rozpoczęliśmy kolejną wielką akcję, to już jest szósta czy siódma potężna kampania. Tym razem ogromnie motywująca gminy, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, właściwie w powiatach, niektórych powiatach większość gmin otrzyma specjalne nagrody do wydatkowania na to, na co mieszkańcy i samorządowcy będą chcieli przeznaczyć te środki — tłumaczył premier. Zapewnił, że rządzący zrobią wszystko, by uchronić obywateli przed tragicznymi skutkami zachorowań. Nie wykluczył przy tym podjęcia zdecydowanych i radykalnych działań, o ile zajdzie taka konieczność.

— Ale uchrońmy się nawzajem szanowni państwo, drodzy rodacy, przed tymi tragicznymi skutkami COVID-19. Jeśli trzeba będzie, to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni będziemy podejmować kolejne, właśnie także restrykcyjne kroki. Na moment obecny staramy się maksymalnie zachęcić do tego na zasadzie dobrowolności, aby się zaszczepić, aby osiągnąć odporność zbiorową — mówił Morawiecki.

Zobacz również: Lech Wałęsa krytykuje Powstanie Warszawskie. Były prezydent wypowiedział zaskakujące słowa [WIDEO]

Zobacz również: Trzaskowski skomentował wyniki ostatniego sondażu: Można oskarżać Kaczyńskiego o wiele rzeczy, ale…

źródło: wpolityce.pl

(Visited 3 434 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Don pEdro piNokio czy ty wiesz ze wGB jest obecni wpełni zaszczepionych 59% społczeństwa czyli 10% wiecej niż u nas, ty naprawde uwazasz że te 10 % odgrywa aż tak wielką rolę ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj