Igrzyska w Tokio budzą w nas wszystkich olbrzymie emocje. Polscy reprezentanci sztafety mieszanej 4×400: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński wygrali sobotni bieg finałowy i zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Ta wspaniała informacja błyskawicznie obiegła media. Polacy pobiegli w czasie 3:09.87 pobijający tym samym swój własny rekord Europy z eliminacji.

Jeżeli chodzi o inne kraje, to srebrny medal zdobyła Dominikana, a brązowy Stany Zjednoczone.

Polskim sportowcom pogratulowało mnóstwo osób w tym prezydent Andrzej Duda oraz szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

— Jest!!! Pierwszy na Igrzyskach w Tokio złoty medal dla Polski! Brawa, gratulacje i gorące podziękowania dla Zawodniczek i Zawodników naszej sztafety mieszanej 4×400 m. Co za wynik! Rekord olimpijski i rekord europy pobite! Radość i duma! — napisał w mediach społecznościowych Andrzej Duda.

— Mamy złoto na igrzyskach olimpijskich w sztafecie mieszanej 4x400m! Ogromne gratulacje dla naszych sportowców — dodał uradowany premier Mateusz Morawiecki.

Nie dało się tego lepiej zrobić. Polacy od samego początku rokowali najlepiej ani na chwilę nie tracąc kontaktu z najlepszymi. Na ostatniej zmianie doskonale pobiegł Kajetan Duszyński, który na ostatniej prostej prześcignął rywali i zostawił ich daleko w tyle. Jak obiecali tak zrobili. Brawo!

Zobacz również: Lech Wałęsa krytykuje Powstanie Warszawskie. Były prezydent wypowiedział zaskakujące słowa [WIDEO]

Zobacz również: Trzaskowski skomentował wyniki ostatniego sondażu: Można oskarżać Kaczyńskiego o wiele rzeczy, ale…

źródło: YouTube.com, Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 599 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj