propolski.pl: Lech Wałęsa bardzo zaskoczył swoich obserwatorów

Lech Wałęsa krytykuje Powstanie Warszawskie. Były prezydent wypowiedział zaskakujące słowa [WIDEO]

Lech Wałęsa wypowiedział zaskakujące słowa — tym razem o Powstaniu Warszawskim. Były prezydent należy do tych polityków, którzy nie stronią od aktywności w mediach społecznościowych. Zbliżająca się rocznica Powstania Warszawskiego to dla Wałęsy doskonała okazja do refleksji.

Na niedawno opublikowanym nagraniu stwierdził, że „Polacy szczycą się wieloma bijatykami, jak np. Powstanie Warszawskie”.

— Heroiczna walka, odwaga i brawura naszego społeczeństwa. Bez tego przykładu byłoby trudno potem zwyciężać. Ale przywódcy, dowódcy muszą brać na siebie odpowiedzialność. Czy wtedy przewidzieli, przemyśleli, przeliczyli jakie szanse, jakie straty? Moim zdaniem nie — podkreślił polityk.

Były prezydent podał w wątpliwość fakt zorganizowania takiego powstania.

— Ile młodzieży straciliśmy, ile ludzi straciliśmy, a oni byliby potrzebni potem. Czy w tym momencie należało podejmować konfrontację nie mając żadnych szans, żadnych uzgodnień, żadnej pomocy? Ja bym takiej decyzji nie podjął. Ja bym walczył zdecydowanie, ale w momentach, gdy jest szansa na zwycięstwo — zaznaczył przywódca „Solidarności”.

Ponadto poruszył kwestię swoich dokonań, ale także błędów z przeszłości.

— Nie wszystko się udało. Ale nie było to z mojego lenistwa czy mojej niechęci. Wykonywałem tylko to, w co wierzyłem i do czego byłem przekonany. Żadnych podtekstów, żadnych wredności, żadnej zdrady — stwierdził były prezydent.

— Oczywiście roztropnie mogłem brać na siebie niebezpieczeństwa, ale starałem się, żeby was uchronić. Pewno, że brawurowo mógłbym robić inaczej. Ale w naszej historii tej brawury i nieprzemyślenia było za dużo — podsumował Lech Wałęsa.

Zobacz również: Donald Tusk starł się z dziennikarzem TVP: „Zadałem panu dwa pytania!” [WIDEO]

Zobacz również: Krzysztof Jackowski wieszczy koniec PiS: „Pan Kaczyński nie jest u władzy”

Lech Wałęsa o Powstaniu Warszawskim. Krytykuje dowódców. "Żadnych szans" W niedzielę przypada 77. rocznica wybuchu…

Opublikowany przez Lecha Wałęsę Piątek, 30 lipca 2021

źródło: wprost.pl, wpolityce.pl

About the Author

One thought on “Lech Wałęsa krytykuje Powstanie Warszawskie. Były prezydent wypowiedział zaskakujące słowa [WIDEO]

  1. Panie doktorze prezydęcie Wałęsa ,pod Warszawą stała armia Rosyjska i tych co nie zabili Niemcy to później zabili by Rosjanie bo wszyscy powstańcy byli patriotami a Ruscy takich zabijali profesorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these