Niedawno opublikowany sondaż Kantar Public dotyczący charyzmy i inteligencji polskich polityków wywołał wiele emocji wśród internautów. O wyniki badania zapytano samego Rafała Trzaskowskiego, którego respondenci ocenili wyjątkowo wysoko.

W ankiecie zapytano Polaków, jak widzą poszczególnych przedstawicieli polskiej sceny politycznej. Oceniano ich przez pryzmat charyzmy oraz siły wpływania na młodych wyborców. Chętnie pytano również o inteligencję polityków.

Zobacz również: Śniady przybysz ubogacił kulturowo Niemca. Nagranie hitem internetu [WIDEO]

Kto został uznany za najinteligentniejszego i najbardziej nowoczesnego? Jak wynika z badania najwyżej uplasowali się Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski. Według sondażu Jarosław Kaczyński został uznany za najmniej nowoczesnego i za najmniej inteligentnego.

Prezydent Warszawy odpowiedział, że tego typu badania świadczą o sympatiach respondentów i w zasadzie jedynie o tym.

— Widziałem inne, podobne sondaże, oceniające charyzmę, czy popularność wśród młodzieży. I wydaje mi się, że te sondaże są odzwierciedleniem pewnej sympatii do konkretnego człowieka — mówił polityk w rozmowie z gazetą. Ponadto skomentował bardzo kiepski wynik prezesa PiS. Ku zdumieniu słuchaczy powiedział nawet coś miłego o Kaczyńskim.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski wieszczy koniec PiS: „Pan Kaczyński nie jest u władzy”

— Można oskarżać Jarosława Kaczyńskiego o wiele rzeczy, ale trudno odmówić mu inteligencji. Bardzo się cieszę, że w sondażach zaufania czy sympatii udaje mi się utrzymać wiarygodność w oczach Polek i Polaków, ale sondaże bardzo szybko się zmieniają. Nie wolno się nimi upajać, powinny one wyłącznie motywować do cięższej pracy — wypowiedział zaskakujące słowa Rafał Trzaskowski.

W rozmowie z dziennikarzem włodarz Warszawy odpowiedział, czy uważa się za polityka „inteligentniejszego i nowocześniejszego od Donalda Tuska”.

— Każda odpowiedź na to pytanie byłaby pułapką — odparł ostrożnie Trzaskowski.

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 528 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj