Prezydent Andrzej Duda przybył do Zakopanego i przemawiał na Polanie Szymoszkowej. Głowa państwa opowiedziała o swoim zachorowaniu na koronawirusa, a przy okazji nie szczędziła żartu dla publiczności.

Prezydent Andrzej Duda przeszedł COVID-19 i obecnie jest już zdrowy. Polityk pojawił się w Stolicy Tatr, by uczestniczyć w ósmej edycji 12-godzinnego Slalom Maratonu Zakopane 2022.

– W moim kalendarzu prezydenckim to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku – mówił przywódca RP.

Prezydent Duda pozwolił sobie na opowiedzenie żartu w temacie swojej miłości do nart.

– Dostrzegam w nim kilka elementów. Media zresztą trafnie przewidziały, że Duda, choć pewnie chory na Covid, leży tam sztywny, to na ten narciarski maraton do Zakopanego na pewno przyjedzie. Nie mylili się – powiedział rozbawiony polityk. Ponadto postanowił podzielić się swoimi uwagami na temat koronawirusa.

– Jeżeli ktoś wątpi w skuteczność szczepień, to mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że po trzech dawkach szczepienia zniosłem tę chorobę znacznie lżej niż w październiku 2020 roku, kiedy byłem chory po raz pierwszy. Wtedy czułem, ze jestem chory, miałem grypę, teraz praktycznie w ogóle nie odczułem tego, że jestem chory. Musiałem odsiedzieć dziesięć dni w zamknięciu, ale dotarłem, jestem z wami, za co jestem wdzięczny Panu Bogu – ogłosił Andrzej Duda.

Przeczytaj również:  Ukraińcy odsłonili lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich w Kijowie! Chcą przyjaźni z Polakami?

Zobacz również: Maciej Gdula z Lewicy: „Opozycja ma problem z Tuskiem. Fala euforii opadała”

Zobacz również: Kim Dzong Un mocno schudł. Eksperci podali zaskakujący powód

źródło: Twitter.com, sport.pl, onet.pl

(Visited 956 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj