Straż Graniczna przekazała informację o kolejnych próbach siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. To nie pierwszy raz, kiedy migranci zachowywali się tak agresywnie.

W ciągu ostatnich godzin do Polski próbowało przedostać się 47 osób, z czego grupa 18 migrantów była wspierana przez służby białoruskie. Przybysze starali się zniszczyć zasieki postawione w okolicach miejscowości Mielnik w powiecie siemiatyckim w woj. podlaskim.

Napastnicy rozrywali ogrodzenie i wyciągali metalowe słupki. W ruch szybko poszły kamienie i inne niebezpieczne przedmioty.

W minionym roku polska Straż Graniczna zarejestrowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy. W samym grudniu było to 1,7 tys. prób, natomiast w listopadzie 8,9 tys. prób.

Jeżeli chodzi o styczeń tego roku, to liczba prób była równa 500. Natomiast w ubiegłą sobotę zanotowano 54 przypadki. Mundurowi zatrzymali wówczas 31 mężczyzn, głównie obywateli Iranu (blisko miejscowości Narewka).

W sobotę rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Mariusz Kamiński skomentował bieżące wydarzenia, nawiązując do trudnej sytuacji na granicy z Białorusią. Wyjaśnił wtedy, że Mińsk będzie nadal koncentrować się na operacji destabilizującej Polskę, a także Unię Europejską.

– Operacja hybrydowa wykorzystująca szlak migracyjny do destabilizowania Polski trwa. Służby białoruskie wraz z cudzoziemcami dalej atakują naszą granicę i polskie patrole. Te działania wpisują się w agresywną wobec NATO politykę Kremla. Wroga operacja będzie kontynuowana – obwieścił na Twitterze Stanisław Żaryn.

Zobacz również: Kim Dzong Un mocno schudł. Eksperci podali zaskakujący powód

Przeczytaj również:  Potężny wybuch w budynku w Ustroniu

Zobacz również: Polityk PiS spojrzał na aukcję WOŚP i nie wytrzymał: „Tak zbieracie pieniądze na chore dzieci”?

źródło: Twitter.com, DoRzeczy.pl

(Visited 109 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj