Media informują o niezwykłej metamorfozie Kim Dzong Una, który znacznie stracił na wadze. Do niedawna zastanawiano się, czy przywódca Korei Północnej nie jest przypadkiem poważnie chory, a podczas wystąpień publicznych zastępuje go sobowtór.

Eksperci znają jednak prawdziwą przyczynę utraty wagi przez Kima. W minionym roku media pokazały zdjęcia dyktatora, na których nie prezentował się tak, jak zwykle. Pulchny niegdyś Kim Dzong Un stracił wiele kilogramów.

Niektórzy byli zdania, że za niższą wagą polityka stoi poważna choroba, inni, że stres, albo nadmiar obowiązków. Krążyły również pogłoski, że przywódca Korei Północnej nie żyje, a zastępuje go osoba idealnie do tego przygotowana.

Eksperci są zdania, że przyczyna schudnięcia jest zupełnie inna. Twierdzą, że dyktator utracił dostęp do swoich ulubionych przekąsek, które jeszcze niedawno spożywał w większych ilościach.

– Wiemy, że lubi ser, dużo pije, ma dostęp do wszystkich fast foodów. Ale z powodu zamknięcia granic sposób, w jaki przywoził całą tę żywność do Korei Północnej, został odcięty. Więc nie ma już tak dużego wyboru, jak dawniej – relacjonowała znawczyni Korei Płn. dr Sojin Lim w rozmowie z Metro.

Przeczytaj również:  Greta Thunberg nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

– Nie może utrzymać swojej sylwetki jako osoby otyłej, ponieważ w kraju ludzie głodują. Jeśli utrzyma ten wizerunek, to tylko zwiększy pretensje ludzi. Więc taktycznie [utrata wagi – przyp. red.] może się z tym zbiegać – dodała dr Lim, która jest współdyrektorem Międzynarodowego Instytutu Studiów Koreańskich na Uniwersytecie Central Lancashire.

Zobacz również: Gates skomentował teorie spiskowe o „czipach” w szczepionkach. Padła zdecydowana odpowiedź

Zobacz również: Historia zatoczyła koło. Novak Djoković trafił do aresztu w Australii i czeka na rozprawę

źródło: o2.pl, Twitter.com

(Visited 779 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj