Polityk Lewicy, Maciej Gdula na łamach Krytyki Politycznej w tekście „Problem z Tuskiem” powiedział, co sądzi o aktualnej atmosferze panującej w Platformie Obywatelskiej. Uważa, że opozycja od dawna jest rozczarowana osobą byłego premiera, ale nie ma odwagi o tym powiedzieć.

— Opozycja ma problem z Tuskiem. Wypowiedzenie tego szczerze jest warunkiem uzdrowienia sytuacji — napisał Maciej Gdula. Polityk wspomniał przy tym o wielkich nadziejach, jakie wiązano z powrotem byłego szefa RE do krajowej polityki. Dodał, że entuzjazm dawno już opadł, a wszyscy widzą, że obiecywane cuda nigdy się nie wydarzą.

— Stopniowo jednak fala euforii opadała. Zapowiadana ciężka praca nie była specjalnie widoczna, a Tusk obecny jest przede wszystkim w powtarzających się obszernych wywiadach w sprzyjających mu mediach. W budowaniu poczucia moralnej wyższości nad PiS nie pomogła mu na pewno utrata prawa jazdy. Wiarygodnego obrazu przywódcy partii nowoczesnej i proeuropejskiej nie służyły też obrazki robienia krzyża na chlebie albo zachowawcze stanowisko w sprawie konfliktu na granicy — kontynuował Maciej Gdula na łamach gazety.

Socjolog i polityk Lewicy wyznał, że u lidera PO nie podoba mu się brak umiejętności współpracy z innymi partiami opozycyjnymi i nadmierne rządzenie się.

Przeczytaj również:  Kaczyński chce zmiany sposobu liczenia głosów. "Zapowiada coś, co brzmi naprawdę groźnie"

— Dziś PSL, tak jak Lewica i PL 2050 rozumieją, że polaryzacja na linii PiS kontra anty-PiS pod przywództwem Donalda Tuska nie służy zmianie politycznej. Dobitnie świadczą o tym sondaże — mówił przedstawiciel Lewicy, oceniając, że nie wystarczy chcieć odsunąć PiS od władzy. Potrzebny jest jeszcze dobrze skonstruowany program i pomysł na siebie, którego opozycji ewidentnie brak.

Zobacz również: Kim Dzong Un mocno schudł. Eksperci podali zaskakujący powód

Zobacz również: Prof. Horban wpadł na pomysł ujarzmienia niezaszczepionych. Tym razem chodzi o alkohol

źródło: wpolityce.pl, krytykapolityczna.pl

(Visited 283 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj