Kamila Andruszkiewicz, żona posła Prawa i Sprawiedliwości został ostatnio mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Po fali krytyki partnerka wiceministra cyfryzacji zrezygnowała w piątek z posady.

W związku z zaistniałą sytuacją, Kamila Andruszkiewicz stała się obiektem drwin ze strony posłów opozycji. W kąśliwym tonie pod adresem żony wiceministra wypowiedział się parlamentarzysta Lewicy Maciej Gdula:

— Nie mieliście kiedyś takich myśli, żeby rzucić to wszystko i zostać prezeską Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu jak Kamila Andruszkiewicz? — zapytał Gdula w serwisie społecznościowym Twitter.

Na wpis posła szybko zareagował mąż dotychczasowej prezes Fundacji ARP. Natychmiast wziął w obronę swoją żonę:

A nie myślałeś, żeby rzucić to wszystko, cofnąć się w czasie i zostać sowieckim pachołkiem? — odparł wiceminister cyfryzacji.

— Raczej myślę o przyszłości, kiedy odsuniemy PiS od władzy i wszyscy Andruszkiewicze będą już trzymani z dala od państwowych synekur:) — odpowiedział następnie poseł Gdula.

Przeczytaj również: Szczere wyznanie dziennikarki TVP: „Szambo (…) Nigdy tego nie wybaczę. Od dawna chciałam to napisać”

W piątek 4 września, zaledwie kilka dni po nominacji, żona posła Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowała z funkcji prezesa Fundacji ARP. Obecnie p.o. Prezesa Zarządu Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu jest Jakub Lechowicz.

Przeczytaj również:  „To jest obraz tej władzy!”. Korwin-Mikke ostro o rządzie Morawieckiego

Przeczytaj również: Zliberalizują przepisy dot. seksu z nieletnimi. Dotychczasowe prawo dyskryminowało osoby LGBTQ+

źródło: Twitter

Przeczytaj również: Kim był ojciec Sylwii Spurek? „Propaganda, pijaństwo i libacje z kobietami”

Przeczytaj również: Bosak stanowczo: „Nie chcę, żeby w Polsce było tak, jak w Wielkiej Brytanii. To ustawianie się człowieka w roli Pana Boga”

(Visited 5 939 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj