Kalifornijska Stanowa Izba Reprezentantów i Senat znowelizowały prawo penalizujące seks z nieletnimi. Uzasadniono to tym, że dotychczasowe przepisy dyskryminowały osoby LGBTQ+.

Do sierpnia 2020 w Kalifornii obowiązywał zakaz stosunków seksualnych z nieletnimi poniżej 17 roku życia. Jeżeli osoba dorosła była starsza od nieletniego o 10 lat, automatycznie lądowała na liście przestępców seksualnych. Po tę samą procedurę sięgano również wówczas, gdy między dorosłym (18 lat) a nieletnim (bez względu na różnicę wieku – 17 lat 11 miesięcy i 30 dni) dochodziło do stosunku analnego lub oralnego. W przypadku różnicy wynoszącej mniej niż 10 lat i dojścia do tradycyjnego stosunku, to sędzia decydował o losie sprawcy i uruchomieniu odpowiedniej procedury.

Dotychczas obowiązujące przepisy ulegną zmianie z powodu dyskryminacji osób LGBTQ+.

— Prawo o rejestrowaniu przestępców seksualnych jest wymierzone w młode osoby LGBT, ponieważ zazwyczaj nie podejmują oni dopochwowych stosunków seksualnych. Rejestr przestępców seksualnych w stanie Kalifornia posługuje się przestarzałymi rozróżnieniami, że seks oralny jest gorszy niż waginalny — podaje stacja Fox News, cytując senatora stanowego Scotta Wienera.

Nowe przepisy zakładają, że osoba odbywająca stosunek z 14-latkiem nie musi być rejestrowana na liście przestępców seksualnych, o ile różnica między dorosłym a nieletnim nie przekroczy 10 lat. Oznacza to, że 14-letnie dziecko uzyska możliwość współżycia z osobą w wieku 23 lat. Znowelizowane przepisy czekają w tej chwili na podpis gubernatora.

Przeczytaj również: Kim był ojciec Sylwii Spurek? „Propaganda, pijaństwo i libacje z kobietami”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 564 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj