propolski.pl: Mark Brzezinski na Campus Polska

Ambasador USA Mark Brzezinski na Campusie Trzaskowskiego: „Przyszłość jest wasza” [WIDEO]

Ambasador USA Mark Brzezinski pojawił się na drugiej edycji Campusu Przyszłości Rafała Trzaskowskiego. Wydarzenie to ma się odbywać od 26 sierpnia do 1 września. Weźmie w nim udział 1250 osób.

Będą to zarówno Polacy, jak i obcokrajowcy. Na miejsce przybył również m.in. ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski, prof. Magdalena Środa, publicysta Tomasz Terlikowski i działacz LGBT Bart Staszewski.

Mark Brzezinski na Campusie Rafała Trzaskowskiego

W otwarciu imprezy uczestniczył ambasador USA Mark Brzezinski. „Witajcie młoda generacjo Polski. W imieniu Ameryki – dziękuję wam. Widzimy, co zrobiliście, jako państwo. Nie każdy umie to zrobić. W Ameryce pokazaliśmy to po bombardowaniu w Pearl Harbor. Pokazaliście, co to rola demokracji. Przyszłość jest wasza” – mówił.

Tymczasem włodarz stolicy poinformował, że w czasie Campusu dyskusje będą nawiązywać do tematu Ukrainy, cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, praw mniejszości i ekologii.

– Dziś natomiast zaczynamy od tego, co jest chyba najważniejsze. Będziemy mówić o bezpieczeństwie i relacjach polsko-amerykańskich – dodawał polityk.

Ambasador USA uspokajał, że nasz kraj jest bezpieczny, ponieważ amerykańscy żołnierze są gotowi wesprzeć Polskę w każdym momencie.

– Amerykę z Polską łączy szczególna więź, szczególne partnerstwo. Mamy tu 10 tys. żołnierzy. To my: Polacy i Amerykanie razem musimy brać udział w tej operacji związanej z sytuacją w Ukrainie. Gdybym miał poprosić was, młodych, o jedną rzecz, to o to, byście wyszli do Europy, zrozumieli Europejczyków – stwierdził Brzezinski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sonda uliczna. Zapytano Rosjan, co sądzą o wojnie na Ukrainie. Odpowiedzi mogą szokować [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Możemy mówić jednym głosem”. Zaskakujące słowa Szczerby o rządzie

źródło: Interia.pl / YouTube

About the Author

One thought on “Ambasador USA Mark Brzezinski na Campusie Trzaskowskiego: „Przyszłość jest wasza” [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these