Z sondy ulicznej przeprowadzonej wśród mieszkańców Moskwy wynika, że Rosjanie nie przejmują się zbyt mocno losem Ukraińców. Odpowiedzi napotkanych mieszkańców Moskwy wstrząsnęły ukraińskim politykiem, który opublikował kontrowersyjne nagranie.

Filmik został udostępniony przez Antona Heraszczenko. Były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy nie krył swojego oburzenia.

– Sonda uliczna została przeprowadzona pod hasłem: „Mieszkańcy Moskwy mówią, że przyzwyczaili się do niej i są spokojni” – napisał Anton Geraszczenko w mediach społecznościowych.

Szokująca sonda wśród mieszkańców Moskwy

Jedna z uczestniczek mówiła o problemach ekonomicznych, jakie wywołała wojna na Ukrainie. Narzekała, że w sklepach nie można znaleźć niczego ciekawego. Dodała, że ma żal do swoich rodaków, że nie próbują zastąpić niczym dotychczas importowanych produktów.

To nie jedyny problem, o którym wspominała Rosjanka. Dodała, że oprócz importowanych produktów, nie dostrzega żadnych minusów obecnej sytuacji.

– Cóż, sami widzicie, co się zmieniło w naszym kraju. W sklepach nie ma niczego wartego uwagi. Nasi ludzie nawet nie zaczęli jeszcze myśleć nad czymkolwiek, a wszystkie importowane produkty już zniknęły. Ale moim zdaniem to jedyny minus, ogólnie jest w porządku – mówiła zmartwiona uczestniczka sondy.

Inny mężczyzna, który również odpowiedział na pytanie, wyraził żal z racji wybuchu wojny. Ponadto nazwał Ukraińców „braćmi”.

– Nie mogę uwierzyć, że atakujemy braci. Jesteśmy braćmi! Moi dziadkowie walczyli w obronie Rosji – wyznał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kraków. Zmarła Wanda Szajowska. Miała 111 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Możemy mówić jednym głosem”. Zaskakujące słowa Szczerby o rządzie

źródło: Twitter / o2.pl

(Visited 1 002 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj