propolski.pl: Poseł Szczerba o rządzie

„Możemy mówić jednym głosem”. Zaskakujące słowa Szczerby o rządzie

Polityk PO Michał Szczerba powiedział, co myśli o wizycie przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy na Campusie Rafała Trzaskowskiego. Kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 26 sierpnia – 1 września. Wstępnie wiadomo, że pojawi się na nim 1250 osób.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przekazał, że zaproszenie na wydarzenie zaakceptował Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Ruslan Stefanchuk.

– Bardzo się z tego cieszę. Druga osoba w państwie, nie było jeszcze w Polsce gościa tej miary od momentu, kiedy rozpoczął się konflikt, że zacznie wizytę właśnie tutaj. Będziemy rozmawiali o tym, co najważniejsze, Rusław przyjeżdża w niedzielę i tak dyskusja o bezpieczeństwie, będzie czymś, co na pewno skupi państwa uwagę – powiedział włodarz stolicy.

Zaskakujące słowa posła Szczerby

O komentarz w tej sprawie poproszono polityka PO Michała Szczerbę, który podkreślił, że Stefanchuk będzie „najważniejszym gościem” Campusu.

– Weźmie on udział w debacie z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. W poniedziałek Stefanczuk spotka się z przedstawicielami Sejmu, z marszałek Elżbietą Witek, zapewne też z rządem – przyznał Szczerba.

W ocenie parlamentarzysty wizyta Przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy jest bardzo istotna, z tego względu, że pokaże, czy opozycja potrafi współdziałać z rządem.

– To pokazuje, że sprawa ukraińska jest ponadpartyjna, że możemy mówić jednym głosem i dawać wsparcie naszym przyjaciołom – dodawał Szczerba.

Ponadto wypowiedział się na temat samego wydarzenia, mówiąc, że jest skierowane do młodego pokolenia, które może zmieniać Polskę.

– Ja ich nazywam młodymi liderami wielkiej zmiany, która nas czeka. To aktywiści miejscy, ludzie, którzy chcą ratować zwierzęta, rzeki, którzy chcą pracować w organizacjach pozarządowych i mediach. Jest też grupa działaczy młodzieżówek różnych ugrupowań – tłumaczył polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polacy nie życzą sobie Tuska w Sejmie! Sondaż mówi to wprost

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nie mam za co przepraszać”. Trzaskowski nie ma sobie nic do zarzucenia ws minister Moskwy

źródło: Polskie Radio 24

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these