Agnieszka Holland skomentowała sprawę pisarza Jakuba Żulczyka, który został oskarżony o znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy. Chodzi o wpis, w którym mężczyzna nazwał głowę państwa „debilem”. Sprawa obiła się głośnym echem w mediach społecznościowych i wywołała wiele kontrowersji ze strony polityków oraz dziennikarzy.

— Polityk musi mieć grubą skórę i poddawać się krytyce znacznie brutalniejszej — stwierdziła w programie „Onet Opinie” Agnieszka Holland, która ubolewała nad losem Żulczyka. Podkreśliła, że w Polsce trudno o wolność w zakresie wyrażania własnej ekspresji czy poglądów.

Zobacz również: Burmistrz Szczuczyna testuje mieszkańców na koronawirusa. Podano, ilu z nich ma przeciwciała: „Zaskakujące wyniki”

— Boli mnie zarówno to, że można obywateli skazywać, że mają swoją opinię o władzy i wyrażają ją w soczysty sposób, jak i za obrazę tzw. uczuć religijnych, co jest z kolei wielkim ciosem w wolność ekspresji twórczej — powiedziała Holland w rozmowie z Elizą Michalik.

Zobacz również: Najnowszy sondaż: Platforma oddala się od Hołowni. Zaskakujący wynik PiS

Reżyserka dodała, że gdyby Adam Mickiewicz żył we współczesnych czasach, to z pewnością miałby wiele problemów.

— Sztuka od zawsze była bluźniercza i gdyby Adam Mickiewicz napisałby dzisiaj „Dziady”, to prawdopodobni jakiś wrażliwy przedstawiciel katolickiej sekty wytoczyłby mu proces — oceniła reżyserka.

Agnieszka Holland: gdyby Mickiewicz napisał dziś "Dziady", to miałby proces

– Polityk musi mieć grubą skórę i poddawać się krytyce znacznie brutalniejszej – stwierdziła w #OnetOpinie Agnieszka Holland, pytana o sprawę Jakuba Żulczyka, który został oskarżony o znieważenie prezydenta RP. Cała rozmowa na >> http://bit.ly/Opinie_26032021

Opublikowany przez Onet Wiadomości Piątek, 26 marca 2021

źródło: onet.pl, facebook.com

(Visited 376 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kryzys na granicy. Łukaszenka: Jeśli przesadzimy, wojna będzie nieunikniona

2 KOMENTARZE

  1. Mickiewicz napisał II część Dziadów (tę polityczną) na emigracji. Gdyby napisał i wydał ją w zaborze rosyjskim, groziłaby mu katorga, może śmierć. Porównanie jest zupełnie nieadekwatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here