Premier Mateusz Morawiecki odniósł się na konferencji prasowej do kontrowersyjnej kwestii wprowadzenia tzw. certyfikatów szczepień. Szef rządu zwrócił uwagę, że takie rozwiązanie jest wymuszone przez Unię Europejską i jego nie przyjęcie może wiązać się z konsekwencjami.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że niektóre rozwiązania prawne narzuca Polsce Unia Europejska, a wśród nich znajduje się m.in. niepodejmowana ochoczo kwestia certyfikatów szczepień.

Rozwiązanie wprowadzające „sanitarny apartheid” było dotychczas komentowane wyłącznie przez wicepremiera Jarosława Gowina.

Rada Medyczna i Rządowy Zespół do Walki z COVID-19 opracowują rozwiązania, które mają zachęcić do uczestnictwa w akcji szczepień — zakomunikował Morawiecki, spytany do możliwości wprowadzenia certyfikatów dla Polaków zaszczepionych na COVID-19.

— Są też rozwiązania narzucone przez Unię Europejską, od których nie jesteśmy w stanie uciec. Chodzi np. o dokument poświadczający szczepienie — dodał szef rządu.

Premier podkreślił, że niewprowadzenie unijnych przepisów może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Morawiecki zaznaczył, że certyfikaty szczepień w istocie mogłyby ograniczyć wolność sporej części obywateli. Chodzi m.in. o swobodę w przemieszczaniu się po Unii Eueopejskiej.

Osoby, które są sceptyczne, muszą zrozumieć, że to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się pandemii. Dobrze widać to po Wielkiej Brytanii, która była w czołówce zakażeń, ale wcześniej rozpoczął akcję szczepień i teraz dane są zupełnie inne — powiedział premier.

Przeczytaj również:  "Internetowe zapasy w błocie" w wykonaniu Pawłowicz. Jej sprzeczka ma kuriozalny powód

Przeczytaj również: „Nowy Ład” wkrótce ujrzy światło dzienne i pracuje nad nim sam Kaczyński. Ujawniono datę

Przeczytaj również: Tomasz Lis nie kryje emocji: „PiS zachowa władzę na lata”. Z wpisów dziennikarza wylała się frustracja

źródło: Wprost/wMeritum

(Visited 3 258 times, 1 visits today)

2 KOMENTARZE

  1. Jedyny skuteczny sposób na pozbycie się pandemii to zaprzestanie testowania obywateli z równoczesnym podjęciem leczenia chorych. Rozwiązanie tak proste, jak budowa cepa, więc nawet Pinokio powinien to pojąć.

  2. Do Stada Zaszczepionych Polskch Baranow,pytania:po co sie szczepiliscie(powiniscie byc odporni),co dalej-Geta dla niezaszczepionych,specjalne oznakowanie,moze powolna eksterminacja.Niemcy z UE juz maja pomysl jak to zrobic-Polityka wybitnego Niemieckiego Meza Stanu-Hitlera bedzie kontynuowana,Teraz nawet Izrael ja popiera.Pamietajcie kiedys byl Tyfus,teraz jest Kowid.Brakuje tylko jednego-ZGODY by to znowu wprowadzic.Adam Falkowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj