„Nowy Ład” to ambitny projekt społeczno-gospodarczy od miesięcy zapowiadany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Plan rządu ma za zadanie podnieść Polskę z zapaści gospodarczej wywołanej pandemią koronawirusa. Ostateczny kształt programu poznamy dopiero na oficjalnej konwencji, która według ustaleń Wirtualnej Polski odbędzie się już 14 maja.

„Nowy Ład” od wielu tygodnia wzbudza zainteresowanie mediów i społeczeństwa. Projekt na razie okryty jest klauzulą tajemnicy, lecz przecieki wskazują na to, że w Polsce dojdzie do rewolucji podatkowej.

— Założeniem jest, że rodzina to centrum życia. To będą bardzo ciekawe i zaskakujące propozycje — przekonuje Krzysztof Sobolewski z PiS, dodając, że największe niespodzianki dotyczą programów podatkowych i społecznych.

Pierwotnie prezentacja „nowego polskiego ładu” miała się odbyć 20 marca, lecz rząd zrezygnował z konwencji ze względu na złą sytuacją epidemiczną.

Najnowsze, nieoficjalne doniesienia wskazują, że konwencja poświęcona projektowi Morawieckiego zaplanowana jest na 14 maja. Według ustaleń dziennikarzy Wirtualnej Polski, w obecnej chwili rządzący dopinają ostatnie guziki.

— Nad ostatnimi detalami prezentacji projektu pracuje pięć osób, łącznie z premierem Morawieckim i prezesem Kaczyńskim — wskazuje rozmówca WP z KPRM.

Przeczytaj również:  Braun: „To nie jest żaden kryzys. To efekt błędnych działań i błędnej polityki”

— Jak twierdzą nasze źródła, data przed symbolicznym otworzeniem gospodarki i zniesieniem obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz jest „pewna w 80 proc” — czytamy.

Portal dodaje, że Zjednoczona Prawica upatruje w prezentacji „Nowego Ładu” zdolności do politycznej kontrofensywy i odbicia sondażowego. PiS ma nadzieję na zagospodarowanie 770 mld zł z unijnego Funduszu Odbudowy.

Przeczytaj również: Obowiązek noszenia maseczek znika! Już od tego dnia będzie można swobodnie oddychać. Jest jednak haczyk

Przeczytaj również: Tomasz Lis nie kryje emocji: „PiS zachowa władzę na lata”. Z wpisów dziennikarza wylała się frustracja

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 516 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj