Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę o terminie zniesienia obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Wycofanie się z nakazu zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu będzie obowiązywać od 15 maja.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział jednak, że w konkretnych sytuacjach nadal trzeba będzie nosić maseczki. Nakaz będzie obowiązywał w przestrzeniach zamkniętych.

 15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany — oświadczył szef resortu zdrowia.

 W każdej sytuacji, która oznacza niemożność zachowania tego dystansu, maseczki nadal powinny być noszone, bo są podstawowym zabezpieczeniem — dodał Adam Niedzielski.

Minister podczas konferencji prasowej wprost podkreślił, że maseczki muszą być wówczas zakładane, w przeciwnym razie obywatel nie stosujący się do obowiązku może otrzymać mandat lub wejść na drogę sądową.

Przeczytaj również: „Nowy Ład” wkrótce ujrzy światło dzienne i pracuje nad nim sam Kaczyński. Ujawniono datę

Przeczytaj również:  "To jest przerażające". Konfederacja ostro o ustawie PiS [WIDEO]

Przeczytaj również: A jednak? Certyfikaty dla osób zaszczepionych. Morawiecki wypowiedział kontrowersyjne słowa

źródło: Nczas

(Visited 1 560 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj