Roman Giertych stracił przytomność podczas zatrzymania przez CBA. Funkcjonariusze przeszukali willę adwokata w Józefowie, a podczas wykonywanych czynności mecenas źle się poczuł i zemdlał.

O stanie zdrowia męża poinformowała Barbara Giertych, która wyznała, że jest on poważny.

— Wbrew temu, co twierdzi Stanisław Żaryn, ja po rozmowie z lekarzami dowiedziałam się, że stan zdrowia Romana Giertycha jest poważny, zagrażający zdrowiu i życiu — napisała na Twitterze Barbara Giertych.

Znany prawnik został zabrany karetką do szpitala. Gdy wynoszono go z domu, był nieprzytomny.

Wcześniej innych informacji udzielił Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych: — W związku z doniesieniami medialnymi informuję, że stan zdrowia zatrzymanego przez CBA Romana G. jest dobry. W tej chwili wykonywane są rutynowe badania lekarskie — napisał na Twitterze.

Zobacz również: Roman Giertych i Ryszard Krauze zatrzymani przez CBA. Prokuratura zapowiada zarzuty

Zatrzymani po doprowadzeniu do poznańskiej prokuratury mają usłyszeć zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej znacznych rozmiarów. Do tego dojdzie zarzut prania brudnych pieniędzy. Czynów zabronionych zatrzymani mieli się dopuścić w latach 2010-2014.

Przeczytaj również:  Suwałki. Zuchwała kradzież w kościele. Rozpoznajesz tę kobietę? [WIDEO]

Sam zainteresowany opisał sytuację na Twitterze w następujących słowach:

— Skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel — napisał Giertych.

źródło: wydarzenia.interia.pl

(Visited 2 309 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj