propolski.pl: Giertych do Bąkiewicza: "Moi wujkowie w 44. mogliby cię odstrzelić". Czy to inna forma powiedzenia "będziesz wisiał"?

Roman Giertych i Ryszard Krauze zatrzymani przez CBA. Prokuratura zapowiada zarzuty

Jak dowiadujemy się z portalu TVP.info mecenas Roman Giertych został zatrzymany przez CBA. O całej sprawie poinformowały na Twitterze żona oraz córka adwokata. Wraz z Giertychem zatrzymano dziesięć innych osób w tym znanego biznesmena Ryszarda Krauzego.

W mediach nie ustają liczne głosy zdziwienia. Głośne zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem. Chodzi o działania na szkodę spółki notowanej na GPW.

Jak podają media „Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy”.

Szkoda w mieniu przekracza 90 mln zł. Zatrzymanych nie czeka teraz świetlana przyszłość. Trafią bowiem do prokuratury, a następnie zostaną im postawione poważne zarzuty.

Zobacz również: Kukiz namawia premiera na więcej polskiej muzyki w mediach publicznych

Do całej sytuacji odniósł się rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn, który wyjaśnił, że postępowanie to dotyczy przeszłych lat, a mianowicie 2010-2015.

— W tej chwili zatrzymani są w rękach funkcjonariuszy CBA. Trwają przeszukania miejsc związanych z podejrzanymi. Po zakończeniu tych czynności wszyscy trafią do prokuratury — uświadomił Żaryn.

źródło: tvp.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these