Opozycja nie może pogodzić się z ponownym zwycięstwem Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Rafał Trzaskowski przegrał rywalizację z urzędującym prezydentem, choć różnica w głosach była stosunkowo niewielka.

Zdaniem wielu wyborców Rafała Trzaskowskiego zawiodła ta część opozycji, która wielokrotnie wypowiadała się przeciwko Andrzejowi Dudzie, jednak oficjalnie nigdy nie poparła kandydata startującego z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Wśród osób, które rozpoczęły poszukiwanie winnych, znalazła się Hanna Lis. Zdaniem małżonki popularnego dziennikarza najbardziej zawiedli Szymon Hołownia oraz Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przeczytaj także: „Za trzy lata Konfederacji może nie być” – polityk atakuje Bosaka za niepoparcie Dudy

– Gratulacje Szymon Hołownia, twój interes partyjny wygrał z racją stanu, zanim nawet zdążyłeś stworzyć partię. Raczej już jej nie stworzysz. Na Kosiniaka-Kamysza nawet szkoda klawiatury. Scenariusz węgierski niczego was nie nauczył – skomentowała na Twitterze Hanna Lis.

Z sondażu exit poll wynikało, że około 360 tysięcy wyborców Hołowni oraz Kosiniaka-Kamysza postanowiło nie zagłosować w II turze. Ich absencja pomogła zaś w końcowym zwycięstwie Andrzeja Dudy.

Przeczytaj także: Ponure nastroje w sztabie Rafała Trzaskowskiego. Tak przegrał kandydat Koalicji Obywatelskiej

W podobnym tonie wypowiedzieli się również niektórzy Internauci:

Źródło: twitter.com

(Visited 236 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Piotr Kraśko wróci do prowadzenia "Faktów po Faktach"? Są nieoficjalne doniesienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj