Rafała Trzaskowskiego poparło nieco mniej wyborców niż dotychczasowego prezydenta Andrzeja Dudę. Kandydat KO zdobył 49,6% poparcia. Pomimo olbrzymiej mobilizacji wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz deklarowanego poparcia Szymona Hołowni, prezydentowi Warszawy nie udało się zawalczyć o fotel głowy państwa.

Według wstępnych wyników sondażowych, Rafała Trzaskowskiego poparło 49,6% wyborców. W sztabie kandydata opozycji obecni byli prominentni politycy Platformy Obywatelskiej, tacy jak eurodeputowany Radosław Sikorski oraz poseł PO Robert Kropiwnicki. Internauci zwracają uwagę na zawód oraz negatywne emocje obecne w sztabie kandydata w Warszawie.

Przeczytaj również: Z ostatniej chwili: Oto, kto wygrał wybory prezydenckie. Stres i smutek

Komentatorzy zwracają uwagę na olbrzymią frekwencję. Do urn poszło blisko 70% uprawnionych do głosowania. Największy procentowy przypływ wyborców odnotowano na wsiach oraz w małych i średnich miastach. Pojawił się też znacznie wyższy wzrost głosów z zagranicy.

Eksperci komentujący zwycięstwo Andrzeja Dudy, zaznaczają również uwagę na to, że dotychczas Polska miała jednego prezydenta wybranego tak olbrzymią ilością głosów. Był to Aleksander Kwaśniewski w 1995 roku.

źródło: TVP Info

(Visited 100 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Senator Fedorowicz z KO grozi: "Jeżeli ktoś ma odwagę, żeby zaryzykować swoje życie, swoich dzieci i wnuków, to proszę bardzo"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here