Dobromir Sośnierz zwrócił uwagę na to, że wbrew pisowskiej narracji o wielkiej armii i militarnych ambicjach mocarstwowych, Wojsko Polskie opuszcza coraz więcej żołnierzy. Prawicowa opozycja powątpiewa w to, że PiS jest w stanie stworzyć 300-tysięczną armię.

Dobromir Sośnierz: Żołnierzy ubywa

Poseł Konfederacji oraz partii Wolnościowcy alarmuje, że Wojsko Polskie zamiast zyskiwać, traci kolejne setki żołnierzy. Podczas piątkowej konferencji prasowej polityk wskazywał, jak bardzo stan rzeczywisty rozmija się z propagandowymi pisowskimi sloganami.

– Mamy w tej chwili 111 259 dokładnie żołnierzy zakontraktowanych. To jest o 300 mniej niż było jeszcze niedawno alarmował w trakcie konferencji prasowej Dobromir Sośnierz z wolnościowego skrzydła Konfederacji.

Na razie nam tych żołnierzy ubywa, a tymczasem uchwaliliśmy ustawę o mocarstwowym statusie Rzeczypospolitej. My już wtedy uprzedzaliśmy, że to nie w tym jest problem, że nie mamy takiej ustawy, że do tej pory nie uchwaliliśmy swojego mocarstwowego statusu, tylko problemem jest wykonanie tego  wskazywał w piątek poseł partii Wolnościowcy.

300-tysięczna armia według PiS wydaje się być coraz większą mrzonką.

Już obecnie mamy problem z dopięciem braków kadrowych. Okazuje się, że żołnierze raczej odchodzą niż dochodzą do tej armii. Mimo, że te cele póki co są jeszcze mniej ambitne, to jeszcze nie potrafimy ich wykonać  dodaje reprezentant Wolnościowców i Konfederacji.

Czy z Wojskiem Polskim jest aż tak źle? Żołnierze mają obawiać się o „niekorzystne zmiany w sposobie naliczania odpraw mieszkaniowych, niekorzystne zmiany warunków socjalno-bytowych, stosunki z przełożonymi, brak możliwości awansu, brak możliwości podnoszenia kwalifikacji, złe warunki służby”.

– Zamiast kreślić papierowe plany, chyba należałoby najpierw zadbać o to, żeby ci, którzy już w tej armii są, nie przynosili jej złej reklamy stwierdził Dobromir Sośnierz.

Przeczytaj również: Kaczyński wypowiedział się o przyszłości Kurskiego. Prezes PiS w żywe oczy kpi z Polaków?

źródło: Twitter

(Visited 892 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj