Nie wiem, jakie Wanda Traczyk-Stawska ma układy z Niemcami i jaki ma interes w tym, co mówi – powiedziała Barbara Wojnarowska-Gautier, która jest byłą więźniarką KL Auschwitz.

Weteranka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska w niedawnej rozmowie z „Wprost” oświadczyła, że w pełni zgadza się z niemieckim kanclerzem Scholzem. Pisaliśmy o tym szerzej tutaj.

– Próba skłócenia nas z Niemcami, napuszczania nas na nich, jest taką bzdurą, że nie mieści się w głowie. Nikt jakoś nie pamięta, ile w czasie komuny zrobili dla nas Niemcy. Ja doskonale to pamiętam – podkreśliła Traczyk-Stawska. Nie przebierała również w słowach, jeżeli chodzi o PiS.

Mocna odpowiedź na słowa Traczyk-Stawskiej

Barbara Wojnarowska-Gautier, była więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau jest zszokowana tym, co usłyszała.

„Jako były więzień, dziecko, które trafiło do Auschwitz z Powstania Warszawskiego, jestem w szoku, czytając wypowiedź Pani Traczyk-Stawskiej dotyczącą odszkodowań wojennych od Niemiec. Nie wiem, jakie pani Traczyk-Stawska ma układy z Niemcami, nie wiem, jaki ma interes w tym, co mówi” – wyjawiła w specjalnym oświadczeniu dla tygodnika „Solidarność”.

„Ta pani szkodzi ocalałym z Powstania Warszawskiego. Szkodzi nam wszystkim, w tym ocalałym polskim więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych i ich rodzinom, szkodzi robotnikom przymusowym. Pani Wando Traczyk-Stawska, proszę mówić w swoim imieniu i dziękować choćby na kolanach, a nawet całować ich po rękach. Ale proszę nie mieszać do tego innych. Nie skłócać Polaków w sposób absolutnie skandaliczny – dodała.

Przeczytaj również:  Polacy oglądali ten film przed meczem z Arabią. To ich zmotywowało

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Taki „znak” pojawił się na niebie po śmierci królowej Elżbiety. Niesamowite!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Lewandowski zaatakowany. „Nie lubię go”. Awantura w studio [+WIDEO]

źródło: tysol.pl

(Visited 1 667 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj