Kaczyński zabrał głos na temat odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W krótkiej wymianie zdań z dziennikarzem „Faktu” pierwsza osoba w państwie PiS krótko wyjawiła, jaka przyszłość czego byłego włodarza telewizji, która od lat promowała pisowską narrację.

Jarosław Kaczyński kpi?

Media od poniedziałku spekulują na temat tego, jaka funkcja przypadnie Kurskiemu po odwołaniu ze stanowiska prezesa TVP. Przypomnijmy, że na początku tygodnia Rada Mediów Narodowych (głosami reprezentantów PiS) podjęła jednogłośną decyzję, by zrzucić Kurskiego ze stołka.

Co ciekawe, były już na szczęście prezes poinformował, że decyzja o pozbawieniu go stanowiska została podjęta po konsultacjach z nim samym. Sprawa jest zagadkowa o tyle, że następca Kurskiego Mateusz Matyszkowicz (były dyrektor TVP Kultura) już teraz podjął szereg działań mających na celu zerwać z okresem błędów i wypaczeń poprzednika. Przede wszystkim z anteny zniknąć ma discopolo (gatunek który Kurski darzył wyjątkową estymą). Nie odbędzie się też zapowiadany od tygodni wielki koncert poświęcony zakończeniu prac nad przekopem Mierzei Wiślanej.

Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP – napisał na Twitterze Kurski.

Co do hipotez na temat przyszłości Kurskiego, to najpopularniejszą wydaje się ta, w której prezes TVP obejmie resort kultury i otrzyma tekę wicepremiera. Inni twierdzą natomiast, że specjalista od propagandy weźmie w ręce los kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Kaczyński w krótkiej wymianie zdań z dziennikarzem „Faktu” daje do zrozumienia, że Kurski odnajdzie się w strukturach pisowskiej władzy. Dziennikarz zapytał prezesa przebywajacego na Forum Ekonomicznym w Karpaczu, jaka będzie przyszłość Jacka Kurskiego.

Wielka – odpowiedział krótko Kaczyński.

Nie sposób uznać tej wypowiedzi jako drwinę z przeciwników TVP w kształcie, w którym funkcjonowała przez ostatnie kilka lat.

Przeczytaj również: Gliński wygadał się? „Powstanie jakiś nowy ład geopolityczny. Mam nadzieję też, że powstanie nowa Europa”

źródło: Fakt

(Visited 226 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj