Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nawiązał do nowego nagrania Donalda Tuska, w którym przewodniczący PO zaapelował do prezesa PiS.

Lider PO opublikował nagranie, w którym oskarżył Zbigniewa Ziobro o sabotowanie unijnych środków z Funduszy Odbudowy.
W ocenie Tuska Ziobro to najdroższy minister na świecie.

– Jest droższy nawet niż czereśnie – ocenił. Były szef RE podkreślił, że szef Solidarnej Polski blokuje nawet 700 mld zł dla Polski.

– Jedna trzydziesta wystarczyłaby, by dać tę 20-proc. podwyżkę dla całej sfery budżetowej: nauczycieli, pielęgniarek, pracowników socjalnych, urzędników niższego szczebla, ratowników etc – zapewnił Donald Tusk.

Były premier wspomniał o wotum nieufności dla ministra Ziobry i zwrócił się z apelem do prezesa PiS w tej kwestii.

– Co takiego Zbigniew Ziobro ma w ręku, że prezes Kaczyński boi się usunąć tego ewidentnego szkodnika? Jakimi papierami szantażuje prezesa? – pytał Donald Tusk.

Minister Ziobro odpowiedział Tuskowi

Minister sprawiedliwości skomentował wypowiedź byłego premiera i zadał mu dwa pytania:

– Czyje środowisko w Parlamencie Europejskim uchwaliło prawo, które pozwala dzisiaj Komisji Europejskiej blokować pieniądze dla Polski, Zbigniewa Ziobro czy Donalda Tuska? A czyje środowisko polityczne w Parlamencie Europejskim właśnie żąda, by blokować pieniądze dla Polski i tego domaga się od Komisji Europejskiej, Zbigniewa Ziobry czy Donalda Tuska? – pytał minister.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

W jego ocenie Donald Tusk „tak bardzo kłamie, że nie potrafi już później rozróżnić co jest kłamstwem, a co prawdą”.

– I wierzy w te swoje kłamstwa, nie chce pamiętać. Udaje, że ma tak krótką pamięć, iż w Parlamencie Europejskim, to jego koleżanki i koledzy, z jego klubu w PE, dziesiątki razy żądali, by Komisja Europejska blokowała te pieniądze, o które dzisiaj się tak upomina dla Polski – wyjaśnił prezes Solidarnej Polski.

– To jest właśnie akt sprawczy Donalda Tuska i jego środowiska politycznego, że tych pieniędzy nie ma. Mam nadzieję, że Donald Tusk odświeży nieco swoją pamięć i zechce wyjaśnić, jak potrafi godzić tą sytuację, którą każdy miał okazję obserwować w PE, dziesiątków występów, oracji, żądań, by Polska nie dostała ani złotówki, z jednoczesnym ubolewaniem, które wygłasza tutaj Donald Tusk, że tych pieniędzy nadal nie ma – dodał Ziobro.

– Donald Tusk nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli. I to jest niestety cały problem związany z jego aktualną działalnością polityczną i aktualną inicjatywą, którą podejmuje rzekomo w obronie środków europejskich dla Polski – zaznaczył minister nie przebierając w słowach.

Przeczytaj również:  Jest wyrok ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza. Szokujące zachowanie sprawcy w sądzie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na rosyjskiej paradzie zabrakło ważnego generała. Pojawiło się mnóstwo spekulacji

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pentagon przedstawił nowe informacje dotyczące wojny na Ukrainie: „To horrendalne” [WIDEO]

źródło: Facebook, Twitter

(Visited 94 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj