Aleksander Szmurnow to znany rosyjski dziennikarz sportowy. Najczęściej występował na kanale Match TV. Teraz wyznał, że uciekł ze swojego kraju i ukrył się w Ameryce Południowej.

– 24 lutego, gdy wybuchła wojna, wiedziałem, że opuszczę Rosję. Dla mnie było już niemożliwością tam zostać. Zacząłem się więc zastanawiać, gdzie mogę się udać. I doszedłem do wniosku, że Ameryka Południowa będzie dobrym rozwiązaniem. Również dlatego, że od dwóch lat zbieram materiały do pracy o przenikaniu się futbolu z kulturą na tym kontynencie. Być może powstanie z tego książka – powiedział Szmurnow opowiadając o szczegółach swojej motywacji.

– Mam tu wielu przyjaciół, więc zdecydowałem, że wyjadę właśnie tutaj. Ale jeśli chodzi o moją rodzinę, to nie tylko ja opuściłem Rosję. Mój 21-letni syn zrobił to samo. Jestem absolutnie przeciwko wojnie, więc nie wyobrażam sobie mojego syna walczącego dla Putina. To niemożliwe! A my, Rosjanie, boimy się, że będzie mobilizacja do armii. Wysłaliśmy więc syna do Gruzji. Drugi syn skończy 18 lat we wrześniu i być może on też będzie musiał opuścić Rosję. Podkreślam: moi synowie nigdy nie będą walczyć dla Putina. Jeśli już, to przeciw niemu! – dodał dziennikarz dla WP Sportowe Fakty.

Przeczytaj również:  Naczelny propagandysta Kremla nie wytrzymał. Grozi Berlinowi zniszczeniem [WIDEO]

Redaktor przybliżył powody, dla których Rosjanie nie sprzeciwiają się masowo przeciwko działaniom Putina. W jego ocenie jest to strach przed więzieniem, a tego obywatele krajów Zachodu nie rozumieją.

– Największym faszystą, z punktu widzenia politycznego, jest Putin! To on jest największym zagrożeniem dla Rosji. Musi zostać skazany. I mam nadzieję, że do tego dojdzie. Potrzebna jest nowa Norymberga dla niego i jego ludzi. Powtarzam: to jest wojna Putina i jego bandy. To nie jest wojna Rosjan. To KGB się mści za przegraną zimną wojnę, szuka rewanżu. A Putin? To złodziej, który ukradł moje życie, życie mojej rodziny, życie Rosjan. A ci mieszkańcy mojego kraju, którzy myślą, że wojna na Ukrainie nie zmieni ich życia, nie mają racji. Ta wojna zmieni wszystko — zaznaczył Szmurnow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mentzen ostro do Sikorskiego: „Od razu pomyślał Pan, że to Żydzi. Takie paranoje się leczy”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na rosyjskiej paradzie zabrakło ważnego generała. Pojawiło się mnóstwo spekulacji

źródło: wp.pl, sportowefakty

(Visited 2 773 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Rosyjski komentator sportowy ucieka do Ameryki Południowej. Ludzie w moim wieku wiedzą dokąd uciekali niemieccy faszyści po II WŚ. Ta zbieżność jest zastanawiająca, jak i przyjaźń tych dwóch państw od 16 kwietnia 1922 roku-Rapallo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj