Rzecznik Pentagonu John Kirby przekazał nowe informacje o działaniach armii rosyjskiej na Ukrainie. Wzmianki na ten temat pojawiały się już wcześniej, jednak potwierdzono je oficjalnie dopiero teraz.

Pentagon poinformował, że dochodzi do przymusowej wywózki ludności ukraińskiej w głąb Rosji. Rzecznik amerykańskiego resortu obrony przekazał jednak szczątkowe dane:

– Nie mogę powiedzieć nic o liczbach, ale z pewnością widzieliśmy wskazania, że Ukraińcy są transportowani z Ukrainy do Rosji – oświadczył w czasie konferencji prasowej.

– Nie mogę powiedzieć, do ilu obozów, ani jak one wyglądają, ale mamy wskazania, że Ukraińcy są zabierani wbrew swej woli do Rosji. To horrendalne, to nie jest zachowanie odpowiedzialnego mocarstwa i z pewnością kolejna wskazówka mówiąca, że Władimir Putin po prostu nie akceptuje i nie szanuje ukraińskiej suwerenności i tego, że oni są obywatelami innego kraju – dodał John Kirby.

Polityk skomentował także aktualną sytuację na froncie mówiąc, że nie określiłby jej impasem, ponieważ Rosjanom udaje się czynić małe postępy.

Poniżej całe wystąpienie amerykańskiego rzecznika.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joe Biden nie ma złudzeń odnośnie Putina: „Próbuję ustalić, co możemy z tym zrobić”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paskudny hejt po śmierci prof. Parucha: „Ch** mu w d***, karma wróciła”

źródło: Twitter, wp.pl

(Visited 185 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj