Zbigniew Ziobro był gościem w programie „Graffiti” w Polsat News i wyraził swoje zaniepokojenie w związku z możliwością utraty niepodległości przez nasz kraj. Lider Solidarnej Polski wskazał politykę Niemiec jako główne zagrożenie.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oddalił w środę skargę Polski oraz Węgier w kwestii mechanizmu warunkowości. Uznał przy tym, że uzależnienie korzystania z finansowania z budżetu UE od poszanowania przez kraje członkowskie zasad państwa prawnego jest zgodne z prawem UE.

Polityk nie ukrywał, że nie zgadza się z tym scenariuszem.

– Prym w Unii Europejskiej wiodą Niemcy, którzy chcą budować swoją mocarstwową pozycję. Wiec tu nie chodzi o interesy UE, tylko o interesy Niemiec – tłumaczył Zbigniew Ziobro, oceniając, że aktualnie „zasłona opadła”.

– Każdy myślący człowiek widzi to, co można było zobaczyć w przypadku konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, kiedy wbrew interesom UE, wbrew amerykańskiej narracji, Niemcy prowadzili dalej pertraktacje z Putinem, blokując sankcje gospodarcze, blokując pomoc militarną dla Ukrainy, zachęcając Putina do agresji – zaznaczył prawnik, wciąż ostrzegając przed utratą niepodległości.

– Nie udawajmy, że Niemcy są naszymi przyjaciółmi. Musimy się bronić i nazywać fakty po imieniu. Celem Niemiec jest federalna Unia Europejska, a to oznacza likwidację suwerennych państw, takich jak Polska – podkreślił prezes Solidarnej Polski.

Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

– Jeśli tworzymy państwo europejskie, to nie ma państw narodowych. Jeszcze rok temu śmiano się z Solidarnej Polski, gdy mówiliśmy, że taki jest cel prezydencji niemieckiej. Dzisiaj oni oficjalnie napisali to w swoim programie. Jeśli dalej ten proces będzie tak postępował, Polska może stracić niepodległość. Takie są w tej chwili tendencje w Unii Europejskiej – mówił zaniepokojony Ziobro.

Zobacz również: Tego widoku nie zapomni na długo! Kiedy wróciła do domu, na kanapie leżał dzik

Zobacz również: Niemiecki rząd zapowiedział znoszenie obostrzeń. Padła konkretna data

źródło: polsatnews.pl, forsal.pl

(Visited 308 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj