Najnowszy sondaż Social Changes dla portalu wPolityce.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Jak się okazuje Prawo i Sprawiedliwość pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, to z dużym prawdopodobieństwem wygrałoby je PiS, które może liczyć na 38 proc. poparcia ankietowanych.

Na drugiej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska, która cieszy się poparciem 26 proc. respondentów. Jeżeli chodzi o poparcie Polski 2050 Szymona Hołowni, to zdobyło ono 12 proc.

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja z uznaniem na poziomie 10 proc., a na kolejnym Lewica z wynikiem 8 proc. głosów.

Jeżeli chodzi o PSL, to wskazało je 2 proc. ankietowanych. Na taki sam wynik może liczyć Kukiz’15 z poparciem na poziomie 2 proc.

Sondaż przeprowadzono na panelu internetowym w okresie od 11 do 14 lutego 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1080 Polaków.

Zobacz również: Niemiecki rząd zapowiedział znoszenie obostrzeń. Padła konkretna data

Zobacz również: Władimir Putin deklaruje: Nie chcemy wojny

źródło: wpolityce.pl

(Visited 89 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Kryzys energetyczny. Morawiecki już 3 marca miał wiedzieć o konieczności zakupu węgla. Dostawy wciąż nie dotarły?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj