Kanclerz Niemiec Olaf Scholz po spotkaniu rządu federalnego Niemiec oraz władz krajów związkowych obwieścił, że już niedługo nastąpi zniesienie większości ograniczeń pandemicznych. Cały proces ma się zakończyć 20 marca.

– Możemy patrzeć w przyszłość z większą pewnością niż w ostatnich tygodniach – powiedział Olaf Scholz w Berlinie.

Szef niemieckiego rządu podkreślił, że „Niemcy przeszły przez falę zakażeń Omikronem lepiej niż kraje sąsiednie”.

– Dlatego znoszenie obostrzeń, które odbędzie się w trzech etapach, jest już teraz możliwe. Ale pandemia jeszcze się nie skończyła, mimo całego optymizmu należy zachować ostrożność – tłumaczył Olaf Scholz zaznaczając jednak, że wciąż należy zachować ostrożność, chociażby poprzez noszenie maseczki.

Kanclerz Niemiec poparł szczepienie jako najlepsze rozwiązanie dla pokonania COVID-19.

– Trzeba się teraz do tego przygotować, aby nie dopuścić ponownie do poważnej sytuacji podczas kolejnej jesieni i zimy. To zadanie jest wciąż przed nami – podkreślił niemiecki polityk.

Jak będzie wyglądał cały proces znoszenia obostrzeń?

Pierwszy etap ma być związany z łatwiejszym dostępem do handlu detalicznego dla wszystkich osób w całym kraju. Wówczas kontroli nie będą podlegały zaświadczenia o zaszczepieniu, niezbędne będzie jednak noszenie maseczki medycznej.

Przeczytaj również:  Archeolodzy znaleźli bardzo starą mumię. Była pokryta płatkami złota

Dodatkowo osoby, które przyjęły szczepienie i przeszły już koronawirusa nie powinny podlegać żadnym restrykcjom. Tymczasem ograniczenia dla niezaszczepionych pozostaną w mocy.

Drugi etap, który nastąpi od 4 marca, będzie wiązał się ze znoszeniem obostrzeń, które obowiązywały w dyskotekach, klubach, gastronomii oraz na imprezach masowych.

Natomiast po 20 marca będą ważne jedynie niektóre obostrzenia takie jak noszenie maseczek w określonych miejscach, dezynfekcja oraz dystans społeczny.

– Wszystkie kraje związkowe zgadzają się, że potrzebujemy podstawowej ochrony. Powinno to zapobiec ponownemu wzrostowi liczby infekcji – mówił premier Nadrenii Północnej-Westfalii Hendrik Wuest.

Zobacz również: Sondaż wyborczy CBOS. Trzy ugrupowania poza parlamentem. PiS traci na sile

Zobacz również: Będzie kolejny rozłam w Platformie? Donald Tusk planuje zakończyć karierę Schetyny

źródło: DoRzeczy.pl, gazetaprawna.pl

(Visited 102 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj