Media obiegło dramatyczne nagranie z Krakowa, na którym widać, jak potężny wiatr przewrócił dźwig. Jak się okazuje, za sprawą tej katastrofy obrażenia odniosły cztery osoby.

To tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Krakowie przy ulicy Domagały 45. Straż Pożarna, która przybyła na miejsce została zawiadomiona tuż po godz. 9. Ze zgłoszenia wynikało, że bardzo silny wiatry przewrócił dźwig stojący na budowie. O szczegółach sprawy donosi radio RMF FM.

– Cztery osoby są ranne, w tym dwie ciężko – poinformował mł. bryg. Woźniak w rozmowie z Interią.

– Trwa reanimacja jednej osoby – dodał, wyjaśniając, że przyczynie przewrócenia się żurawia przyjrzy się teraz nadzór budowlany.

Z informacji zdobytych przez rozgłośnię wynika, że to operator dźwigu nabawił się największych obrażeń.

– Mamy kilkadziesiąt interwencji związanych z wiatrem w samym Krakowie. Doszło do przewrócenia się dźwigu, żurawia na jednym z placów budowy. Kilka osób poszkodowanych, na miejscu w tym momencie działa 8 zastępów straży pożarnej. Cały czas na terenie miasta występują silne podmuchy wiatru, sytuacja jest dosyć dynamiczna, interwencji jest dosyć sporo – wyjaśniał Bartłomiej Rosiek z krakowskiej straży pożarnej.

Przeczytaj również:  "USA balansują na krawędzi". Ławrow ponownie atakuje Zachód

Zobacz również: Paweł Kukiz o swojej zawodowej przyszłości: Sejm to nie jest mój sposób na życie

Zobacz również: Ryszard Terlecki przemawiał w ukraińskim parlamencie. Gdy pokazał pewien znak, rozległy się brawa [WIDEO]

źródło: YouTube.com, RMF FM, radiokrakow.pl

(Visited 511 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj