propolski.pl: Ziobro odpowiedział na propozycję Tuska

Ziobro chce walczyć o wolność słowa na Facebooku: „Dopuszczają się skandalicznych manipulacji”

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wypowiedział się na temat nowego projektu ustawy dotyczącej ochrony wolności słowa w internecie. Jego główne założenia to m.in.: powołanie Rady Wolności Słowa złożonej z pięciu członków wybieranych przez Sejm, a także możliwość wniesienia reklamacji od decyzji serwisów społecznościowych o blokowaniu treści.

— Chciałbym zaapelować o przyspieszenie prac nad ustawą o wolności słowa w internecie; ta ustawa powinna być pilnie procedowana — przekazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zobacz również: Ida Nowakowska podzieliła się świadectwem wiary: „Zawierzyłam swoje życie Panu Bogu” [WIDEO]

Minister wzburzył się po tym, jak Facebook zablokował anglojęzyczne konto Instytutu Pamięci Narodowej. Powodem cenzury był wpis z 15 maja 2020 r. dotyczący niemieckich planów germanizacji polskich dzieci w czasie II wojny światowej.

— Nie możemy na to pozwolić — grzmiał Ziobro.

— My nie możemy zgodzić się na tego rodzaju funkcjonowanie wielkich mediów społecznościowych na terenie Polski, które dopuszczają się tego rodzaju skandalicznych manipulacji prawdą niemających żadnego merytorycznego uzasadnienia. Dlatego chciałbym zaapelować o przyspieszenie prac nad ustawą o wolności słowa w obszarze internetu, która zostanie przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości. Uważam, że ta ustawa powinna być pilnie procedowana — oświadczył minister sprawiedliwości.

Zobacz również: Kukiz skomentował propozycję PO: Nie chcę tego dosadnie nazywać, bo jest rano

Polityk wyraził przede wszystkim nadzieję, że premier Morawiecki wesprze stworzenie rozwiązań „które zagwarantują wolność słowa w internecie”.

— Mam nadzieję, że niebawem prace nad tą ustawą ruszą silnym tempem i będziemy mogli zgodnie wszyscy w parlamencie przeforsować to rozważnie w myśl wolności dla wszystkich — podsumował Ziobro.

źródło: dziennik.wiadomosci.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these