Luicile Randon to 116-latka mieszkająca w Tulonie w południowej Francji. Kobieta 16 stycznia otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa i wysłano ją na kilkutygodniową kwarantannę do domu spokojnej starości.

— Najstarsza osoba w Europie, 116-letnia francuska zakonnica, wyzdrowiała po zakażeniu koronawirusem i czuje się dobrze — przekazał dom spokojnej starości, w którym przebywa rekordzistka.

Dom spokojnej starości św. Katarzyny Laboure, w którym obecnie mieszka siostra poinformował, że można uznać, że została całkowicie wyleczona.

Zobacz również: Kukiz skomentował propozycję PO: Nie chcę tego dosadnie nazywać, bo jest rano

— Jest bardzo spokojna i nie może się doczekać, aby w czwartek świętować swoje 117. urodziny — stwierdził jego rzecznik, David Tavella.

— Nie bałam się koronawirusa, ponieważ nie bałam się śmierci… Cieszę się, że jestem z wami, ale chciałabym być gdzie indziej — dołączyć do mojego starszego brata, dziadka i babci — powiedziała niewidoma siostra Andree.

Zobacz również: Adam Niedzielski: „Będę rekomendował powrót do większych ograniczeń, jeśli…”

Kobieta to prawdziwa rekordzistka. Urodziła się 11 lutego 1904 roku, a do zakonu wstąpiła w roku 1944. Udało jej się przejść infekcję bezobjawowo. Ostatnio trafiła na listę Supercentenarian Rankings Gerontology Research Group (GRG), co czyni ją drugą najstarszą żyjącą osobą na świecie.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

(Visited 318 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj