propolski.pl: Rafał Ziemkiewicz o Niemcach

Ziemkiewicz wyśmiał Strajk Kobiet: “Rząd Tymczasowy Lempart”

Rafał Ziemkiewicz w ironicznych słowach wyśmiał powołanie przez liderki Strajku Kobiet Rady Konsultacyjnej. Publicysta opublikował na Twitterze wpis, w którym powątpiewał w działanie rady, która ma „negocjować z rządem warunki jego pokojowego ustąpienia”.

— Rząd tymczasowy Lempart — napisał Ziemkiewicz.

Czym będzie owa Rada Konsultacyjna? Wszystko wskazuje na to, że będzie składała się z ekspertów, którzy będą walczyć o środowiska feministyczne i usystematyzują wszystkie postulaty. W skład rady wejdą: Barbara Labuda, Beata Chmiel, Danuta Kuroń, Jacek Wiśniewski, Robert Hojda, Monika Płatek, Michał Boni czy Piotr Szumlewicz.

Strajk Kobiet domaga się spełnienia od rządu Zjednoczonej Prawicy realizacji niemożliwych postulatów. Cały ruch nie chce przerwania chaosu w kraju, wręcz przeciwnie. Żądają oni: dostępu do aborcji na żądanie, wspierania osób LGBT, usunięcia religii ze szkół, zaradzenia katastrofie klimatycznej czy natychmiastowej dymisji ministra edukacji.

Zobacz również: Majka Jeżowska rozpacza przed telewizorem po wyroku TK: „Czuję się niepotrzebna w tym kraju”

Do decyzji powołania Rady Konsultacyjnej ze śmiechem odniósł się Rafał Ziemkiewicz.

— Podoba mój się ten Rząd Tymczasowy Lempart. Serio. Brak tylko jakiegoś przedstawiciela młodzieży. Proponowałbym Zbynia Hołdysa. No może ew. Kubuś Wojewódzki, ale nie wiem, czy jednak nie za młody…” — napisał Ziemkiewicz.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these