Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski za pośrednictwem Telegrama zaapelował do Niemców. Ukraiński polityk zażądał, by kraj ten zaprzestał współpracy gospodarczej z Rosją, ponieważ ta finansuje działania zbrojne.

— Nie bądźcie sponsorami rosyjskiej machiny wojennej. Ani jednego euro dla okupantów! Zamknijcie dla nich wasze porty, nie dostarczajcie towarów, zrezygnujcie z ich surowców, naciskajcie, żeby Rosja wycofała się z Ukrainy — powiedział Wołodymyr Zełenski.

— Niemcy, wy macie siłę! Europa ma siłę większą niż jakiekolwiek rakiety i czołgi. Bez handlu z wami, bez waszych banków Rosja nie będzie miała środków na tę wojnę – podkreślił prezydent, który w czasie nagrania odtworzył dźwięk syreny ostrzegającej przed atakiem.

— Walczymy przeciwko artylerii rakietowej, samolotom i śmigłowcom, na których Rosjanie już piszą „na Berlin”, bo chcą pójść dalej niż na Ukrainę, chcą przyjść do was — dodał przywódca Ukraińców. Zełenski wyraził nadzieję na to, że konflikt już wkrótce się zakończy.

— Wierzę, że pokój jest możliwy, ale musicie działać, żeby go osiągnąć. Każdy człowiek w Niemczech, każdy człowiek w Europie (musi działać), by Kijów znowu można było nazywać nowym Berlinem. Żeby było bezpiecznie, żebyśmy słyszeli śmiech, a dzieci bawiły się nie w schronach i żebyśmy wszyscy zapomnieli o syrenie alarmu przeciwlotniczego — podsumował.

Przeczytaj również:  Kulisy odejścia gwiazdora "Świata według Kiepskich". Co dolegało Dariuszowi Gnatowskiemu?

Zobacz również: Lewandowski przerwał milczenie i skomentował zerwanie współpracy z Huawei: „Decyzja była jasna”

Zobacz również: Generał Roman Polko nie ma złudzeń. Wskazał główny cel agresora

źródło: polsatnews.pl

(Visited 281 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj