Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden już za kilka dni pojawi się w Polsce. Biały Dom podał dokładny termin, jak również cały plan wizyty polityka.

Prezydent USA przyleci do Warszawy w piątek, a w sobotę zobaczy się z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Nie trudno przewidzieć, że tematem rozmów będzie tocząca się wojna na Ukrainie.

– Prezydent Biden omówi to, jak Stany Zjednoczone wraz z sojusznikami i partnerami odpowiadają na kryzys humanitarny i praw człowieka stworzony przez nieusprawiedliwioną i niesprowokowaną wojnę Rosji przeciwko Ukrainie – ogłosiła rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Wizytę Joe Bidena w Polsce zaplanowano na piątek. Na drugi dzień prezydent USA spotka się z Andrzejem Dudą. Jeszcze w sobotę wróci do Waszyngtonu.

Amerykański prezydent w środę przyleci do Brukseli, a w czwartek będzie uczestniczyć w szczycie przywódców G7, a także szczycie Rady Europejskiej.

Zobacz również: Lewandowski przerwał milczenie i skomentował zerwanie współpracy z Huawei: „Decyzja była jasna”

Zobacz również: Generał Roman Polko nie ma złudzeń. Wskazał główny cel agresora

źródło: Twitter.com, RMF FM

(Visited 101 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nie żyje dwóch polskich wspinaczy. Zostali porwani przez lawinę

1 KOMENTARZ

  1. Aż strach pomyśleć co ci kretyni z PISoPOLIN zrobią, co podpiszą i na co się zgodzą. Jak dotychczas wizyty prezydentów USA nic dobrego dla Polski nie przynosiły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj