Dmitrij Miedwiediew, były premier Rosji, opublikował chamski wpis pod adresem Polski i polskich polityków.

Współpracownik Władimira Putina, który jest ostatnio bardzo aktywny w mediach społecznościowych nie szczędził ostrych słów. To nie pierwszy raz, kiedy opublikował tak zajadłe i nieprzyjemne wpisy.

– Podczas gdy Europa zadręcza się z powodu szkód, jakie wyrządzą jej antyrosyjskie sankcje, nasz ulubiony europejski kraj jak zwykle wyprzedził rozpędzoną lokomotywę – napisał Rosjanin nawiązując do niedawnej wizyty polskich polityków w Kijowie.

– Premier Mateusz Morawiecki, wraz z wicepremierem Kaczyńskim oraz premierami Czech i Słowenii, udał się do Kijowa pociągiem o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa. Rozmawiali z Zełenskim, obiecując mu przyjaźń i pomoc. Oczywiście kłamali – dodał były premier Rosji.

– Ma on całkowitą i zupełną rację: to kosztowne i bezsensowne. Ale Polska nie może już liczyć się z kosztami. Wszystko, co mogła stracić z powodu własnej patologicznej rusofobii, już straciła. A więc teraz, jak mówią ukochani sąsiedzi Polaków, „jak się pali stodoła, to i dom się pali” – kontynuował Miedwiediew.

Miedwiediew w kolejnej części wpisu nie zmienił swojego pretensjonalnego tonu i w dalszym ciągu oskarżał Polskę.

Przeczytaj również:  "Rosjanin spadł z dużej wysokości". Był członkiem elity

– Jej elity z trudem przyjmują do wiadomości, że czas niepokojów zakończył się prawie 400 lat temu wraz z wypędzeniem z Kremla polskich najeźdźców. Do powstania wielkiego imperium Rzeczypospolitej Obojga Narodów nie doszło nawet później. A winę za to ponoszą nie machinacje Rosji, lecz wewnętrzne spory, korupcja, niepowodzenia gospodarcze i przegrane bitwy – zaznaczył.

Na koniec Miedwiediew ocenił, że „polska propaganda jest najbardziej złośliwą, wulgarną i krzykliwą krytyką Rosji”. Ponadto określił Polskę mianem „wspólnoty politycznych imbecyli”.

Zobacz również: Generał Roman Polko nie ma złudzeń. Wskazał główny cel agresora

Zobacz również: Lewandowski przerwał milczenie i skomentował zerwanie współpracy z Huawei: „Decyzja była jasna”

źródło: Twitter.com

(Visited 789 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj