propolski.pl: Ziobro o opozycji

Zbigniew Ziobro: Jesteście nie tylko totalną, ale też fatalną opozycją dla Polski

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przemawiał w czasie debaty sejmowej dotyczącej wniosku opozycji o odwołanie go ze stanowiska. Nie szczędził przy tym wielu mocnych słów.

– Słuchając debaty, doszedłem do wniosku, że opozycja nie jest w stanie niczym innym zaskoczyć niż kłamstwem, pogardą i manipulacją. Jesteście fatalną opozycją dla Polski. Nie tylko jesteście opozycją totalną, ale fatalną i zgubną dla Polski. To właśnie wy w Brukseli jątrzycie przeciwko Polsce i domagacie się nakładania na własne państwo i wyborców kar i sankcji finansowych – mówił szef Solidarnej Polski.

– Cechuje was pogarda wobec własnych wyborców, których konsekwentnie i skutecznie oszukujecie, że to nie wy odpowiadacie za blokowanie środków europejskich, które Polsce się należą. Jesteście tego głównymi politycznymi sprawcami – dodał minister.

– Domagacie się, aby Polsce zostały zablokowane pieniądze. Macie czelność z ław sejmowych krzyczeć gdzie te pieniądze europejskie? Nawet 3 maja macie czelność zorganizować w PE spektakl oskarżeń i oszczerstw wobec Polski. Urządziliście w PE spektakl oskarżeń i oszczerstw wobec Polski i nawoływaliście do blokowania pieniędzy dla Polaków. Jednak także kwestia finansów z czasów waszych rządów wymaga pytań, to wasza odpowiedzialność – nie ustępował Zbigniew Ziobro.

Szef resortu sprawiedliwości mówił również o wielu swoich sukcesach, chociażby walce z „mafią dopalaczową”, czy „mafią lekową”.

Przypomnijmy, że posłowie KO, Lewicy, PSL i Polski 2050 złożyli wniosek o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry. Opozycja zarzuca ministrowi, że przyczynił się m.in. do zachwiania trójpodziału władzy i upolitycznienia sądownictwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Robert Winnicki nie ma złudzeń: Tej branży grozi totalna plajta [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Po trzech miesiącach powróciła do Kijowa. Oto, jak wygląda jej mieszkanie [WIDEO]

źródło: Twitter, Sejm

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these