propolski.pl: Winnicki

Robert Winnicki nie ma złudzeń: Tej branży grozi totalna plajta [WIDEO]

Poseł Konfederacji Robert Winnicki zabrał głos w Sejmie i mówił o dramacie polskich firm budowlanych, które są aktualnie zagrożone bankructwem. Wszystko przez rekordową inflację.

– Sytuacja w branży budowlanej jest po prostu dramatyczna. Dzisiaj mnóstwo firm budowlanych na terenie całego kraju tak naprawdę nie walczy o nowe kontrakty. Część firm walczy o to, żeby wycofać się z już podpisanych kontraktów, ponieważ sytuacja inflacyjna, sytuacja wojenna prowadzi do tego, że nie są w stanie wywiązać się ze zobowiązań – powiedział poseł Robert Winnicki.

– Po prostu w zupełnie innych warunkach były podpisywane kontrakty. Mamy szalone wzrosty cen surowców. Kiedy ponad miesiąc temu organizowaliśmy zespół parlamentarny w tej sprawie, przedstawiciel jednej z firm mówił o następujących rzeczach: cena stali zbrojeniowej wzrosła o 65 proc.; jeśli chodzi o stal twardą, cena wzrosła o 91 proc.; ceny są niebotyczne, ciągle rosną – około 150 proc. szacują niektóre segmenty branży budowlanej, wzrost kosztów przez ostatnich kilka miesięcy – dodał prawicowy polityk.

– W tej dramatycznej sytuacji, w której musimy pamiętać, że około 20 proc. stali na przykład zużywanej w Polsce w budownictwie z ostatnich lat, to była stal importowana z Białorusi, Ukrainy, Rosji. Rynki, łancuchy dostaw uległy załamaniu – wyjaśniał Winnicki.

– Dzisiaj powinniśmy walczyć o to i procedować w tym Sejmie, żeby ratować branżę budowlaną. Niektórym dzisiaj marzą się miraże odbudowania Ukrainy po zakończonej wojnie, ale prawda jest taka, że żeby cokolwiek odbudowywać, cokolwiek budować, to trzeba mieć firmy budowlane, a tym grozi obecnie totalna plajta – zakończył polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bitwa dwóch kobiet o sukienkę w lumpeksie. Nagranie hitem sieci [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Policjant wbiegł przed samochody na trójpasmowej jezdni. Internauci w szoku [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these